Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

3. odcinek Podcastu Pionierów – posłuchaj rozmowy z Marcinem Tchórzewskim o modelach finansowania start-upu

Gościem trzeciego odcinka naszego podcastu jest Marcin Tchórzewski, mentor Szkoły Pionierów PFR, CEO i co-founder pierwszej polskiej szkoły programowania Coders Lab, a także anioł biznesu. Rozmawiamy z nim o tym, co jest ważne w poszukiwaniu inwestora i kiedy się do niego zwrócić, a także w jaki sposób go szukać. 

Marcin Tchórzewski to przede wszystkim współzałożyciel i CEO pierwszej polskiej szkoły programowania – Coders Lab. Swój biznes rozpoczął w 2013 roku i przez wiele lat działał w formule bootstrappingu, dopiero w 2018 r. decydując się na współpracę z Pracuj Ventures. Poza tym jest także aniołem biznesu – zwycięzcą nagrody Business Angel of the Year 2020 w kategorii „Debiutant Roku”. Był także mentorem w czasie Szkoły Pionierów PFR.

W związku z doświadczeniem naszego rozmówcy, chcieliśmy porozmawiać z nim o tym, jak poszukiwać inwestora i kiedy warto się do takiego zwrócić, a także na co sam zwracał uwagę jako anioł biznesu, w którego portfolio znajdują się takie spółki jak Listny Cud i Jutro Medical. Dowiesz się też o tym, jak wyglądały kolejne etapy rozwoju jego start-upu z perspektywy CEO i co powinno być najważniejsze dla młodego foundera zanim zacznie rozmawiać z inwestorami.

Posłuchaj odcinka naszej stronie

Posłuchaj na Spotify

Posłuchaj na YouTube

W kolejnym odcinku Maciej Tkaczyk powie młodym przedsiębiorcom o tym, jak opowiedzieć ich biznes – w kolejnych porozmawiamy m.in. z Maciejem Krausem z Movens Capital o scoutingu pomysłów i podpatrywaniu konkurencji, z Weroniką Rochacką-Gagliardi o projektowaniu usług, czy z Wojciechem Mrozem z Ashoka.org o tym, jak połączyć zysk z misją. Nowe odcinki co drugi czwartek!

Inne aktualności

Doświadczenia zakupowe ważniejsze niż cena. Czy technologia będzie skuteczną odpowiedzią na potrzeby konsumentów?

Ruszyła rekrutacja do 7 edycji Szkoły Pionierów PFR!