Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Pionierzy przyśpieszają na wiosnę – Prasówka Pionierów PFR

Absolwenci programu Szkoła Pionierów PFR na wiosnę ruszyli pełną parą – dołączyli do topowych inkubatorów i akceleratorów w Polsce, żeby jeszcze szybciej rozwijać i walidować swoje produkty. Sprawdźcie jakie były kwietniowe dokonania Pionierów!

Adrian Piwko (II edycja) wraz z zespołem Pora na Pola zakończył swoją rekordową kampanię crowdinvestingową na Crowdway.pl. Udało mu się zdobyć planowane 2,61 mln zł na akcelerację biznesu, który w ubiegłym roku rozwijał się 9 razy szybciej niż cały rynek e-grocery. 

Zobacz jak przebiegała kampania crowdfundingowa a więcej o spółce, która wzrosła 6-krotnie w 2020 roku przeczytasz w case study Pora na Pola  

 

 

Ania Baranowska (III edycja) wraz z zespołem Lunch Munch rozpoczyna realizację projektu Go to Brand na ponad 400 tys. zł. Będzie promować produkty marki i rozwijać ich eksport poprzez udział w zagranicznych targach branżowych w USA, UK oraz Niemczech.

Sprawdź listę projektów, które otrzymają wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand

Wspierający startupy od II edycji Hubert Kołcz (II edycja) wraz ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego zajął drugie miejsce w konkursie zorganizowanym przez jedną z największych na świecie społeczności zrzeszonych wokół tematyki systemów informatycznych – Association for Information Systems (AIS). W sumie w konkursie brało udział 234 studentów i 33 wykładowców reprezentujących 47 uniwersytetów i 4 kraje. 

Dowiedz się więcej o konkursie  

Zakończył się Startups Bootcamp V4, w którym brały udział aż 4 zespoły Pionierów! Trwające kilka tygodni wydarzenie, podczas którego uczestnicy mieli możliwość pracy z izraelskimi ekspertami przy rozwijaniu swoich pomysłów zakończyło się pitchowaniem do potencjalnych inwestorów i VC z krajów Grupy Wyszechradzkiej i Izraela. Podczas bootcampu spotkać można było: Katarzynę Kobę rozwijającą SensiVR (III edycja), Pawła Paczuskiego, założyciela upmedic (III edycja), Michała Trzpisa i Piotra Krzkotowskiego tworzących oWatch (III edycja) oraz Stefana Cylwika z Broomee (I edycja).

Zobacz jak wyglądał finał bootcampu 

Współtwórczyni zwycięskiego zespołu III edycji – Weregolf – Katarzyna Koba zdecydowała się podzielić swoją wiedzą na temat wykorzystania haptyki w produktach cyfrowych. Współpracując z zespołem, który przez ostatnie miesiąca budował prorotyp i walidował swój produkt z potencjalnymi klientami sprawdziła, jak rozwijają się technologie związane z dotykiem.  

Dowiedz się czego na temat technologii haptycznych nauczyła się Katarzyna w ostatnich miesiącach pracy nad Weregolf. (paywall)  

Blazity tworzone przez Jakuba Bema (II edycja) wystartowało ze swoim podcastem – od kilku tygodni dzieli się swoimi doświadczeniami jako software house, najlepszymi praktykami i doświadczeniem pracy nad sneakersową platformą Dropsy -  

Dodaj podcast do ulubionych i nie przegap żadnego odcinka z udziałem Pioniera 

Źródło: Podcast Blazity

Z coraz większym zaangażowaniem firm w zielone technologie swoją pozycję na rynku wzmacniają startupy, które istnieją na nim od kilku lat. Popularyzacja ekotech i tematyki zielonej energii opłaciła się m.in. Maciejowi Gruntowi (I edycja) z Hilo Solutions, z którym zespół startup.pfr.pl rozmawiał o przyszłości energetyki  

Odkryj jak Green Deal może zmienić przyszłość startupów takich jak Hilo Solutions 

WebNinjas nie zatrzymuje się – równocześnie nagrywa swój podcast i współpracuje z kolejnymi klientami nad kreacjami wideo. Sprawdź odcinek stworzony przez Mateusza Strzałkę (II edycja)! Tym razem opowiadają historię firmy z Bielsko-Białej. 

Obejrzyj jak Jakub Chmielnik opowiada WebNinja o swojej firmie, niszach i porażankach  

 

Innowacje można rozwijać, ale można też ich uczyć. Tak jak Andrzej Manujło (II edycja), który podsumował stworzone we współpracy z Aalto University, P.Porto i Politechniką Warszawską międzynarodowe wspólne studia podyplomowe w dziedzinie „Przemysł 4.0 Innowacje cyfrowe i transformacja”  

Czym jest Uniwersytet Przyszłości i co daje kurs dowiesz się z publikacji przygotowanej przez Andrzeja 

Deeptech to branża, którą można scharakteryzować jednym słowem – interdyscyplinarna. Jednak zespół startup.pfr.pl nieco dokładniej przygląda się tej części rynku startupów i pokazuje najciekawsze przykłady funduszy i startupów – w tym tworzonego przez Aleksandrę Pędraszewską (I edycja) Vividq oraz rozwijaną przez Magdalenę Bryś, Klaudię Gębalę, Pawła Paczuskiego i Michała Gąsiora (III edycja) aplikację MentalMetrics.

Przeczytaj, co zainteresowało Pionierów w technologiach deeptech 

Google uruchomił najnowszą inwestycję w Polsce – region Google Cloud w Warszawie. To infrastruktura przetwarzająca dane i część globalnej sieci firmy zapewniającej dostęp do usług chmury obliczeniowej firmom i instytucjom. To pierwsza tego typu infrastruktura globalnego dostawcy usług chmury publicznej nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej. W inwestycji wspierał Google m.in. Michał Kulesza (II edycja) 

Przeczytaj, jak megainwestycja Google wesprze polskich przedsiębiorców. 

Drogi Szkoły Pionierów PFR i Reaktora X ponownie się przecinają – tym razem do 9 batcha dołączył oWatch tworzony przez Piotra Krzekotowskiego, Bartka Wiśniowskiego i Michała Trzpisa (III edycja). Przed nimi akceleracja w programie, przez który do tej pory przeszły 73 zespoły.

Zobacz co czeka zespół oWatch w najbliższych miesiącach

Źródło: LinkedIn ReaktorX

Natomiast w preinkubatorze KRK Innotech Starter w tym roku znalazł się startup Sflow tworzony przez Krzysztofa Kawę, Natalię Ród i Annę Lenarcik (III edycja). Zespół od września 2020 roku pracuje nad urządzeniem do wyciszania hałasu i oczyszczania powietrza. Dzięki udziałowi w programie zespół zyskał dofinansowanie na stworzenie MVP swojego produktu oraz mentora.

Sprawdź, na czym polega udział w KRK Innotech Starter

Czy hackatony muszą być tylko dla programistów? Zdecydowanie nie! Udowodniła to Martyna Hrankowska (I edycja), która zrealizowała globalny NO-CODE Hackaton, wydarzenie podczas którego uczestnicy nie musieli umieć programować, aby stworzyć cyfrowe produkty.

Dowiedz się, na czym polegał NO-CODE Hackaton 

Źródło: LinkedIn Martyny Hrankowskiej

Inne aktualności

Innovation Coach – weź udział w czerwcowym spotkaniu i dowiedz się więcej o programie!

Technologia w ciągu 5 lat zmieni budowlankę nie do poznania – webinarium PARP