Przejdź do treści
Aktualności Data publikacji: 01 marca 2021

Ponad 3 mln finansowania dla Pionierów w lutym – Prasówka Pionierów

Galą Finałową Szkoły Pionierów PFR otworzyliśmy całą listę nagród, która w tym miesiącu przypadła Pionierom III edycji. Ewidentnie nie przespali zimy, bo ta nie zdążyła jeszcze na dobre minąć, a ich start-upy zgarnęły od europejskich funduszy już kilka milionów złotych!

HearMe, w którym CEO jest Katarzyna Gryzło (III edycja), zamknęło swoją pierwszę rundę finansowania zdobywając prawie pół miliona złotych! Na początku lutego HearMe oferujące wsparcie psychologiczne online, jako benefit pracowniczy, zamknęło inwestycję pre-seed z hiszpańskim funduszem VC Think Bigger Capital.

Dowiedz się, co zespół HearMe planuje w kolejnych miesiącach.

Trzy osoby rozmawiające przez kamerę


Adrian Piwko (II edycja) wraz z zespołem Pora na Pola chcą skorzystać z finansowania społecznościowego poprzez platformę Crowdway.pl. Celują w zdobycie nawet 2,61 mln zł na akcelerację biznesu, który w ubiegłym roku rozwijał się 9 razy szybciej niż cały rynek e-grocery.

Możesz dołączyć do kampanii crowdfundingowej a więcej o spółce, która wzrosła 6-krotnie w 2020 roku przeczytasz w case study Pora na Pola.

 

 

Napis "Nagrody" na fioletowym tle

 

Za nami Gala Finałowa Szkoły Pionierów PFR – podsumowaliśmy kilka miesięcy rozwoju projektów. Galę Finałową i nagrodę Główną zwyciężył projekt Weregolf tworzony przez uczestników II i III edycji programu - Justynę Bącelę (III edycja), Piotra Ciochonia (III edycja), Wojciecha Zdunkiewicza (III edycja). Przy projekcie współpracowali także Katarzyna Koba (III edycja), a także Andrzej Reinke (II edycja) i Hubert Kołcza (II edycja). Wyróżnienia zgarnął zespół Zajka rozwijany przez Katarzynę Gryzło (III edycja), Zuzannę Ruszkowską (III edycja), Artura Zolicha (III edycja), Jana Kota (IIII edycja) oraz Adam Chudasia (III edycja). Drugie, równorzędne wyróżnienie zdobył zespół EcoMy, tworzony od kilku miesięcy przez Dominikę Andrzejewską, Kamilę Chmielewską, Anię Baranowską, Piotra Woźniaka i Renatę Żalińską (III edycja).

Poznaj wszystkich zwycięzców



 

Gala Finałowa Szkoły Pionierów PFR to jednak niejedyne wydarzenie z nagrodami dla Pionierów. Ubiegłoroczny zwycięzca naszego programu – Jakub Kreft (II edycja) i Krzysztof Jaworowski (II edycja), tworzący wraz z zespołem Unicorn VR World, zdobyli wyróżnienie podczas Demo Day ReaktorX batch 8.

Dowiedz się więcej o wszystkich projektach biorących udział w akceleratorze.
 

Grafika Unicorn VR World Jakub & Krzysztof

 fot. materiały prasowe Reaktora

Gratulujemy również start-upowi Jutro Medical tworzonemu przez Adama Janczewskiego (I edycja) nominacji w konkursie Symbol 2021 w kategorii: Symbol Nowoczesnych Usług Medycznych 2021.

Dowiedz się więcej o nominacji dla tego medtechu

Andrzej Manujło (II edycja) został doceniony za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej przez Ministra Edukacji i Nauki. Od półtora roku jest wykładany na Politechnice Warszawskiej stworzony przez Andrzeja przedmiot akademicki - Szybkie Prototypowanie Inżynierskie, w którym zastosował on Project Based Learning i inne techniki związane z innowacyjną dydaktyką oraz Arduino.

Poznaj lepiej działalność Andrzeja i jak łączy swoją działalność akademicką i biznesową.



 

Zdobywca Nagrody Publiczności Gali Finałowej w 2020 roku, Hubert Mrozek (II edycja) – znalazł się na liście 100 najlepszych CEO wg firmy Sulma i Sulma!

Przeczytaj o początkach Magnetiqi i planach Huberta na najbliższe lata.
 

Dwóch mężczyzn stojących odpowiednio z mikrofonem oraz pucharem

 

Jak to jest wygrać Galę Finałową Szkoły Pionierów PFR? Czy rozwijanie technologii dla niszowego sportu ma sens. I jaki tak naprawdę ruch jest najtrudniejszy w świecie sportu. Na te i inne pytania odpowiedziała Justyna Bącela (III edycja) tuż po rozstrzygnięciu Gali Finałowej.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu Weregolf.

Z Justyną rozmawiała także Monika Rosmanowska z Money.pl. Dyskutowały o przyszłości Weregolf, rynku golfowym w Polsce i wpływie rozwiązania przygotowanego przez Justynę na zmniejszenie liczby kontuzji w sporcie.

Przeczytaj całą rozmowę ze zwyciężczynią.

Były premier i minister gospodarki z ramienia PSL, Janusz Piechociński, wspiera inicjatywę Pora na Pola – i to nie po raz pierwszy! Na swoim słynnym Twitterze polityk napisał o rozpoczynającej się właśnie kampanii crowdfundingowej startupu rozwijanego przez Adriana Piwko (II edycja).

Sprawdź jak Piechociński wspiera startup Pora na Pola.

Swoje biurko i styl pracy podsumowała wraz z innymi startupowcami Katarzyna Gryzło (III edycja) z projektu HearMe, oferującego wsparcie psychologiczne online dla pracowników.

Sprawdź jak od początku pandemii pracuje zespół HearMe.

fot. prezentacja finałowa Mental Metrics

GovTech Polska wyróżnił rozwiązanie MentalMetrics, okrzyknięte przez publiczność Gali Finałowej najlepszym rozwiązaniem wśród finałowej piętnastki. W dniu Światowego Dnia walki z depresją, w nierównej bitwie z chorobą, pacjentów i lekarzy wspiera rozwiązanie tworzone przez Pionierów III edycji: Magdalenę Bryś, Klaudię Gębalę, Pawła Paczuskiego i Michała Gąsiora.

Dowiedz się, jak rozwiązanie umożliwi śledzenie postępów terapii psychologicznej.

To już trzeci odcinek podcastu WebNinjas tworzonego przez Mateusza Strzałkę (II edycja)! Jako social media ninja dyskutuje na temat kanałów YouTube dla firm (dlaczego się opłaca) i ciekawych danych dotyczących serwisu YouTube, które mogą zmotywować do zaczęcia przygody z rozwojem kanału.

Dowiedz się, czy według Mateusza warto inwestować w marketing na Youtube!

Kiedy samochodom przestanie być potrzebna kierownica? Czy jesteśmy jako społeczeństwo gotowi na AI? Co jest nam niezbędne do wprowadzenia sztucznej inteligencji do sektora publicznego? Opowiedział o tym opowie Andrzej Reinke (II edycja), który obecnie prowadzi badania na temat samoprowadzących się aut.

Sprawdź, co Adrzej ma do powiedzenia na temat aut przyszłości.

Podsumowaliśmy rozwój projektów Pionierów – wygląda na to, że wśród społeczności absolwentów programu jest miejsce zarówno dla projektów z misją i tych nastawionych na biznesowe rozwiązania dla firm i zwykłego Kowalskiego.

Dowiedz się, jakie startupy odpowiedzialne społecznie rozwijają Pionierzy, a którzy decydują się odpowiadać na biznesowe zapotrzebowanie rynku.

Startup Propergate rozwijany przez Rafała Grudnia (II edycja) rozpoczyna kolejną współpracę ze Skanska – wspólnie realizują budowę biurowca P180 w Warszawie. Za firmami już pierwszy etap prac.

Dowiedz się więcej o efektach współpracy Skanska i Propergate.

Ludzie przebywający w biurowcu

fot. materiały prasowe Skanska

Nastał czas rozliczania PIT, ale i w tym pomóc mogą Pionierzy. Krzysztof Przekwas (III edycja) oferuje darmowe rozwiązanie P2PIT do rozliczania podatku dochodowego z inwestycji crowdlendingowy

Poznaj to rozwiązanie!

Pionierzy to eksperci i pasjonaci w swoich dziedzinach. Pracę Anny Lenarcik (III edycja) mogliście ostatnio podziwiać w programie Voice Senior! Jak tworzy się program, na czym polega praca realizatora dźwięku?

Sprawdź, jak Ania pracowała przy znanym programie muzycznym.

Jak co miesiąc startup SENSE Software rozwijany przez Jacka Pawełczyka (I edycja) pokazuje nietypowe zastosowania obrazowania termicznego. Poznaj niektóre z najbardziej innowacyjnych zastosowań termowizji do wykrywania stresu roślin i fenotypowania

Dowiedz się, co łączy rośliny i obrazowanie termiczne rozwijane przez SENSE Software.