Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Biotts i Montis Capital

Montis Capital zainwestował ponad 7 mln zł w spółkę Biotts

Biotts to wrocławska innowacyjna spółka biotechnologiczna, która rozwija autorską technologię transdermalnego systemu terapeutycznego. Start-up z sukcesem przeprowadził właśnie rundę finansowania z funduszem Montis Capital i uzyskał ponad 7 mln zł na kontynuację badań oraz komercjalizację wypracowanych przez siebie technologii.

Rynek transdermalnych systemów dostarczania leków stale rośnie, by do 2023 r. osiągnąć już 7,1 mld dol. To właśnie na nim działa firma Biotts, start-up z Wrocławia, który od dwóch lat dynamicznie rozwija się i może pochwalić się już kilkoma dużymi sukcesami na koncie. Technologia, którą opracowuje, ma zastosowanie w wielu obszarach terapeutycznych. Polega na wykorzystaniu innowacyjnego nośnika, dzięki któremu możliwe staje się przenoszenie przez skórę substancji takich, jak leki onkologiczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe i inne.

Spółka niedawno podpisała pierwszą umowę licencyjną z amerykańskim Balanced Biotech, z którym wspólnie opracuje lek na raka piersi, a teraz zdobyła pierwszą inwestycją funduszu VC opiewającą na kwotę ponad 7 mln zł. Zespół Biotts swojego inwestora – Montis Capital, który wspierany jest przez PFR Ventures, spotkał podczas ubiegłoroczego programu Akademia BioMed PFR. Biotts ogłosił już, że niemal połowa pozyskanej kwoty finansowania, przekierowana zostanie na rozwój nowych leków, a 1,5 mln zł na tworzenie następnych rozwiązań patentowych oraz rozszerzanie ochrony obecnie zgłoszonych patentów. Co więcej, wsparcie start-upu kapitałem i doświadczeniem biznesowym przedstawicieli funduszu ułatwi spółce realizację ambitnych celów biznesowych, negocjacje umów licencyjnych i zdobywanie zainteresowania globalnych klientów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii Biotts, przeczytaj wywiad, w którym Paweł Biernat – założyciel start-upu opowiada o udziale w Akademii BioMed. O funduszu Montis Capital informacje znajdziesz na dedykowanej stronie internetowej.

Inne aktualności

Nowa rzeczywistość

Nowa rzeczywistość z raportem Renewed Reality

Komputer

Zapoznaj się z badaniem PFR o kondycji polskich przedsiębiorstw w związku z pandemią