Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Mapa polskiego HR Tech – nie tylko platformy do rekrutacji

Zobacz wybrane przez nas ciekawe rozwiązania HR na przygotowanej przez nas mapie HR Tech!

Styczeń, początek roku, to często miesiąc, gdzie myślimy o zmianie – w tym zmianie pracy. Dlatego w tym miesiącu przyglądamy się szczególnie zmianom na rynku pracy, choćby w naszej rozmowie z Różą Szafranek z HR Hints. Dlatego postanowiliśmy stworzyć mapę polskich rozwiązań HR Tech.

Rozwiązania polskich start-upów to nie tylko platformy rekrutacyjne – chociaż tych, zwłaszcza zajmujących się potencjalnie intratnymi niszami, takimi jak m.in. IT czy sprzedaż, też jest na rynku dużo i postanowiliśmy się umieścić te najciekawsze. Skoncentrowaliśmy się na rozwiązaniach technologicznych, które wspomogą rekrutację, tych które pomogą budować w firmie komunikację i rozwiną pracownika – czy jeśli chodzi o jego wiedzę, czy dobrostan, jako że to technologie wellbeingowe mogą stać się w tym roku kolejnym trendem.

- Myślenie o dobrostanie psychicznym będzie jednak nie do zatrzymania. Choćby to, że wiele firm przestawia myślenie z perspektywy „work-life balance” na „work-life fit” – bo w pracy nie jest tak, że jeśli szef powie, że wyłączamy komputery o 17, to pracownik będzie szczęśliwy i firma będzie działać – nie będzie - mówi w rozmowie z nami Róża Szafranek.

(Kliknij w obrazek, żeby go powiększyć)

Nasza mapa nie pretenduje do ukazania całego polskiego rynku start-upów HR – na zeszłorocznej mapie rynku HR opublikowanej przez Pracuj Ventures znajduje się 130 firm. Chcemy pokazać ciekawe rozwiązania i technologie, które mogą pomóc zarówno firmom jak i pracownikom w rozwoju i wprowadzaniu nowych, cyfrowych rozwiązań i tego, jakie start-upy działają w obszarach, których do tej pory brakowało – np. benefitów. W 2022 roku przy okazji publikacji mapy Pracuj Ventures, Tomasz Chaciński, CEO HR-owego start-upu Worksmile stwierdził, że „z pewnością trendem na najbliższy czas będą rozwiązania, które pozwolą na maksymalnie zaawansowaną personalizację np. w zakresie oferty benefitowej. Obserwuję, że elastyczność, szerokie spektrum i swoboda wyboru to wciąż bardzo ważne potrzeby pracowników” i dlatego na naszej mapie poświęciliśmy im dość sporo miejsca.

Zobacz wybrane przez nas firmy – i poznaj polski ekosystem startupów który tworzymy we współpracy z Dealroom!

Inne aktualności

8 osób, które warto obserwować w świecie AI w Polsce

Rok 2023 w Polsce to spadki finansowania – a jak wyglądał w całej CEE? [RAPORT]