Przejdź do treści
Aktualności Data publikacji: 20 sierpnia 2021

W weekend planujesz przyszłość firmy? Sprawdź czy te start-upowe konkursy są dla Ciebie!

Edutechowy akcelerator, konkurs dla mazowieckich innowatorów, czy mentoring i darmowy dostęp do rozwiązań chmurowych to wydarzenia, które rozpoczęły nabór w tym tygodniu. A może wyniki Twojej firmy pozwolą jej na udział w „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”?

W tym tygodniu rozpoczął działanie szereg programów dla innowatorów, nie tylko tych, mających własny start-up. Zapraszamy do przeglądu nowych inicjatyw!

Młode firmy i naukowcy z Mazowsza poszukiwani!

Grafika konkursu "Innowator Mazowsza"

Firmy i naukowcy z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w konkursie „Innowator Mazowsza” organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Fundacją Przedsiębiorczości Kobiet.

Konkurs ma na celu wyłonienie i nagrodzenie młodych talentów pośród naukowców i firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które opracowały i wdrożyły innowacyjne rozwiązania. Łączna pula nagród to aż 113 tys. zł

Kto może się zgłosić do konkursu? W ścieżce dla firm może wziąć udział każda zarejestrowana w województwie firma powstała po 2015 r., która wprowadziła innowacyjne rozwiązanie, lub pozyskała środki na jego komercjalizację. Jeśli chodzi o naukowców, organizatorzy poszukują osób z otwartym przewodem doktorskim lub takich, które tytuł doktora zdobyły po 1 stycznia 2017 r. w jednostkach naukowych posiadających siedzibę na terenie województwa mazowieckiego. Oceniana będzie praca doktorska, która dotyczyć ma innowacyjnych rozwiązań stosowanych w praktyce lub możliwych do wdrożenia.

Firmy i młodzi naukowcy mogą zgłaszać się do 7 września 2021 na stronie https://innowatormazowsza2021.pl/. Tam znajdują się też szersze informacje o konkursie.

Popraw edukację i stwórz swój projekt

Jeśli masz pomysł na to, jak usprawnić edukację, możesz zgłosić się do edCAMP – programu prowadzonego przez akcelerator EduLAB w partnerstwie ze Startup Academy i Euvic. To trwający od 3 do 11 września program, w którym mogą wziąć udział osoby, które mają pomysł na rozwiązania wspierające edukację – w takich obszarach jak:

  • grywalizacja w metodach nauczania,
  • zarządzanie szkołą/ placówką edukacyjną,
  • pomoce dydaktyczne.

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą brać udział w merytorycznych prelekcjach dotyczących modeli biznesowych, sposobów testowania pomysłów biznesowych, czy wygłaszania pitchu przed inwestorami Po każdej z nich będzie czas na pracę własną uczestników, aby dopracowywać swoje projekty, oraz sesje z mentorami. Stworzone projekty wezmą udział w DemoDay, a trzy najlepiej ocenione trafią do akceleratora EduLAB i zawalczą o 1 mln zł dofinansowania projektu. Do programu można zgłosić się do końca sierpnia na stronie https://startupacademy.pl/edcamp/

Mentoring i pół roku dostępu do chmury w programie Scaleway

Scaleway, europejski dystrybutor rozwiązań chmurowych startuje z piątą edycją swojego programu dla start-upów – pierwszą skierowaną wyłącznie do firm z Polski. Scaleway każdego miesiąca wybierze kilka firm, które wezmą udział w programie. Otrzymają dostęp do narzędzi chmurowych o wartości do 36 tys. EUR, z których będą mogły korzystać przez okres 6 - 12 miesięcy. Mogą też liczyć na szkolenia i mentoring w dziedzinie IT, rozwoju produktu i marketingu. Startup Programs zapewnia również uczestnikom możliwość skorzystania z międzynarodowej sieci kontaktów.

Program skierowany jest zarówno do start-upów na wczesnym etapie rozwoju, jak i w fazie wzrostu. Aplikacje można składać od 15 sierpnia do 15 września na https://www.scaleway.com/en/startup-program/.

"Wiemy, co jest potrzebne do zbudowania i skalowania start-upu. Scaleway zaczynał od małej firmy, a stał się uznanym dostawcą rozwiązań chmurowych, z setkami tysięcy klientów w ponad 160 krajach"

- podkreśla Yann Lechelle, CEO Scaleway. 

Jak mówi, uczestnicy projektów poza kontaktem z indywidualnym opiekunem mogą liczyć na dopasowany do nich program rozwoju - same wybierają mentorów i specjalistów z którymi chcą się spotykać – są to eksperci w dziedzinach marketingu, sprzedaży, IT, czy rozwoju produktu. Udział w programie jest bezpłatny.

Czy jesteś jedną z najszybciej rosnących firm w Europie? Pozwól się dostrzec Deloitte

Do końca miesiąca możesz zgłosić swoją spółkę do rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”. To już 22. Jego edycja, a wśród uwzględnionych w poprzednich latach firm są takie jak m.in. Packhelp, Tylko, CD Projekt, Pracuj.pl, Nethone czy LiveChat.

Ranking ma na celu pokazać najdynamiczniej rozwijające się firmy regionu - i skierowany jest zarówno do przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i nowych, jednak działających na rynku od przynajmniej 4 lat. Firma musi osiągać przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 tys. euro w latach 2017, 2018, 2019 oraz przychód w roku 2020 nie mniejszy niż 100 tys. euro, posiadać siedzibę w kraju regionu CEE i być firmą technologiczną działającą w branży komunikacji, ochrony środowiska, fintech, hardware, medycyny, software lub mediów i rozrywki.

Poza głównym rankingiem firmy z mniejszym stażem mogą zgłosić się do kategorii „Companies to Watch” – gdzie poszukiwane są młodsze firmy, które uzyskały najwyższy naturalny wzrost w okresie ostatnich 3 lat i takie, które od 1 stycznia 2018 roku do 31 maja 2021 roku pozyskały najwyższe kwoty od inwestorów. Tegoroczna edycja poszukuje także młodych firm pozytywnego wpływu – których rozwiązania mają największy pozytywny impakt na społeczeństwo, środowisko i różnorodność.

Poza wymienieniem nazwy firmy w prestiżowym rankingu biorące w nim udział firmy dostają dostęp do platformy networkingowej Fast 50, która pozwala na komunikację z innymi uczestnikami rankingu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Deloitte.

Jeśli z kolei interesuje Cię przyszłość żywności, możesz zgłosić się do Challenge Labs 2021 – i tworzyć innowacje w sektorze foodtech. Zobacz nasz tekst!