Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Laptop with an image of a website

„Jak znaleźć pierwszego inwestora?” – pobierz darmowy e-book

Jesteś początkującym przedsiębiorcą? Zastanawiasz się, jak pozyskać finansowanie niezbędne do rozwoju Twojego produktu lub usługi? Chcesz dowiedzieć się, jak rozpocząć współpracę z aniołami biznesu lub funduszem venture capital? Pobierz darmowego e-booka i zdobądż wsparcie dla Twojej firmy.

E-book „Jak znaleźć pierwszego inwestora?” powstał z myślą o wszystkich początkujących przedsiębiorcach, którzy zastanawiają się nad pozyskaniem finansowania, a do tej pory nie mieli do czynienia z aniołami biznesu ani funduszami inwestycyjnymi. Jeśli zatem nie wiesz jeszcze, czy współpraca z prywatnym inwestorem lub funduszem VC jest dobrym wyborem, przygotowaliśmy zestaw podstawowych informacji, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

Publikacja jest bezpłatnym, praktycznym poradnikiem, który z powodzeniem może być traktowany jako solidny fundament pod współpracę Twojej firmy z inwestorem – funduszem venture capital lub aniołem biznesu. Zawarta w e-booku wiedza pomoże Ci w znalezieniu odpowiedzi na wiele pytań, wśród których wyróżnić można m.in.:

  • jak sprawdzić wiarygodność inwestora;
  • czym jest smart money i co inwestorzy wnoszą do projektu poza finansowaniem;
  • gdzie szukać i jak dać się znaleźć funduszowi VC;
  • jakie elementy powinien posiadać pitch deck, aby zainteresować inwestora;
  • jakie są najczęstsze błędy popełniane przez start-upy w kontaktach z funduszami VC i aniołami biznesu;
  • jak przygotować się do trudnych pytań od inwestorów,
  • a także o publicznym wsparciu dla start-upów.

Dodatkowo, publikacja „Jak znaleźć pierwszego inwestora?” poszerzona została o sylwetki funduszy VC, współpracujące z PFR Ventures, które poszukują na rodzimym rynku obiecujących projektów. Ich zadaniem będzie nie tylko wsparcie kapitałowe najlepszych z nich, ale również dostarczenie narzędzi, dzięki którym spółki będą rozwijać się nawet po wyjściu funduszu z dokonanej w nie inwestycji.

Jak mówi Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR: – „Każdy z aniołów biznesu bądź wybranych przez PFR Ventures zespołów zarządzających funduszem VC, dzięki swojemu unikalnemu know-how, jest w stanie kreować dodatkową wartość w swoich spółkach portfelowych, dostarczając im tzw. smart money – zapewniając wsparcie w działalności operacyjnej, kontakt z ekspertami, pozyskanie klientów, kontrahentów czy pozaplanowe finansowanie rozwoju”.

Publikacja została opracowana przez Polski Funduszu Rozwoju we współpracy z PFR Ventures oraz ekspertami działającymi na polskim rynku venture capital.

Inne aktualności

Rok 2023 w Polsce to spadki finansowania – a jak wyglądał w całej CEE? [RAPORT]

Startupowy bagaż podręczny - umiejętności foundera