Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie: Doradztwo i szkolenia

Termin naboru:

nabór ciągły

Dla kogo:

osoby, które skorzystały lub ubiegają się o pożyczkę na rozpoczęcie dział. gosp. z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”

Kwota wsparcia:

program bezpłatny

Co musisz wiedzieć?

  • Bezpłatne usługi doradztwa i szkoleń, które pomogą Ci w stawianiu pierwszych kroków w biznesie
  • Wsparcie skierowane do osób, które założyły działalność gospodarczą z pożyczką z programu "Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie" lub się o nią ubiegają

Co zyskasz?

Zyskasz możliwość wzięcia udziału w szkoleniach związanych z m.in. przedsiębiorczością, prowadzeniem księgowości, prawem, marketingiem i promocją, strategią rozwoju firmy. Zdobędziesz wiedzę przydatną do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej, a tym samym – będzie Ci łatwiej postawić pierwsze kroki we własnym biznesie.

Jakie wymagania musisz spełnić?

Biorąc udział w programie możesz skorzystać z usług szkoleniowych i doradczych w terminie do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej. 

Uzyskane w ramach programu doradztwo i szkolenia stanowią pomoc de minimis. 

UWAGA: Zmiana warunków spłaty dla przedsiębiorców, którzy skorzystali z pożyczki z Programu „Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie”, w związku z pandemią COVID-19. Zmiany obejmują:

  • zawieszenie spłaty kapitału do sześciu miesięcy;
  • wydłużenie karencji o maksymalnie sześć miesięcy (jeśli przedsiębiorca nie rozpoczął spłaty rat kapitałowo-odsetkowych);
  • obniżenie oprocentowania pożyczki do 0% w skali roku (na okres do 12 miesięcy);
  • wydłużenie okresu spłaty o dodatkowe 12 miesięcy;
  • nienaliczanie kar umownych wynikających z założeń programu w przypadku, gdy przedsiębiorca będzie zmuszony do zamknięcia firmy lub likwidacji miejsca pracy;
  • możliwość zawieszenia działalności gospodarczej na okres sześciu miesięcy;
  • możliwość wydłużenia terminu rozliczenia pożyczki oraz zawieszenia terminu na korzystanie z bezpłatnych usług szkoleń i doradztwa.

Aby skorzystać z powyższych ułatwień, przedsiębiorca powinien złożyć wniosek do instytucji finansowej, która udzieliła pożyczki. Ich lista dostępna jest na stronie wsparciewstarcie.bgk.pl. Wniosek powinien zawierać uzasadnienie, że kryzys związany z pandemią COVID-19 wpłynął lub wpłynie negatywnie na sytuację firmy.

O zmianie warunków spłaty pożyczki będą decydować pośrednicy finansowi.

Jakie są etapy działania?

Rozwiń

Co dalej?

Doradztwo i szkolenia dostępne po podpisaniu umowy pożyczki realizowane są przez pośrednika finansowego, z którym została zawarta umowa pożyczki. 

 

Podmioty odpowiedzialne

Przejdziesz na stronę programu

Masz pytania? Napisz do nas

Zwykle odpowiadamy jeszcze tego samego dnia

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kruczej 50, 00-025 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu wyłącznie w celu nawiązaniu kontaktu i udzieleniu odpowiedzi na zadane pytania.

  

Obowiązek informacyjny

Rozwiń

  


Aplikuj