Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Historie sukcesu

Cząsteczka na życzenie

Program: Akademia BioMed PFR

Czy myślałeś/-aś kiedyś o tym, jak powstają nowe leki? Kim są ludzie, którzy rewolucjonizują przemysł farmaceutyczny i tworzą cząsteczki, ratujące ludzkie życie? Przeczytaj historię start-upu Pikralida i zobacz, jak Akademia BioMed PFR pomogła im zdobyć umiejętności biznesowe i nawiązać nowe kontakty w branży zdrowia.

Odetchnij z ulgą – FindAir w walce z astmą

Program: Sieć Mentorów PFR

Szacuje się, że Polsce około 5-10% społeczeństwa choruje na astmę. Wszechobecne zanieczyszczenie powietrza tylko potęguje liczbę zachorowań i siłę objawów. Co robić, aby poprawić jakość życia osób na co dzień korzystających z inhalatorów? Jak zoptymalizować leczenie schorzeń dróg oddechowych? Z odpowiedziami na te pytania przychodzi start-up FindAir. Przeczytaj historię założycieli i dowiedz się, jakie korzyści przyniósł im udział w Sieci Mentorów PFR.

Daj się wyszukać – Surfer i Sieć Mentorów

Program: Sieć Mentorów PFR

Zgodnie z estymacjami Washington Post, 2019 rok będzie pierwszym, w którym gwałtownie rosnące wydatki na marketing w sieci przewyższą wydatki na wszystkie rodzaje marketingu offline razem wzięte. Jednym z najważniejszym pól walki o uwagę konsumenta są dzisiaj wyniki wyszukiwania Google. Tendencje rynkowe postanowili wykorzystać założyciele Surfera – polskiego start-upu dostarczającego swoim klientom zestawu narzędzi pomocnych w procesie optymalizacji. W programie Sieć Mentorów PFR skorzystali z merytorycznego wsparcia Karola Sadaja.  

Kobieca strona innowacji

Program: Akademia BioMed PFR

O kobietach w świecie polskiego biznesu mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Nie boją się one podejmować wyzwań, a w prowadzeniu firmy niczym nie ustępują mężczyznom. PelviFly jest przykładem wpisującym się w ten trend. Rozwiązanie, jakie proponuje firma zostało stworzone przez kobiety dla kobiet. Dowiedz się, jak udział w Akademii BioMed PFR pozwolił im poszerzyć grono kontaktów biznesowych i rozwinąć skrzydła w branży medycznej.

Zakoduj swój sukces

Program: Sieć Mentorów PFR

Przeciętny Polak, poza pracą, spędza w Internecie ponad dwie godziny dziennie, co w skali roku daje ponad miesiąc na przeglądaniu stron internetowych. Tylko w październiku 2019 roku, Polacy wykonali blisko 52 mld odsłon. Każda z witryn i aplikacji odwiedzanych przez użytkowników musi jednak zostać wcześniej starannie zaprojektowana i zakodowana przez profesjonalny zespół programistów. Dowiedz się, jak Blazity wykorzystało ten fakt oraz wsparcie oferowane przez PFR osiągając sukces już w pierwszym roku działalności.

Trener na treningu

Program: Szkoła Pionierów PFR

Mówi się, że człowiek uczy się przez całe życie. Warto jednak pamiętać, że to od nas zależy, od kogo czerpiemy wiedzę i inspiracje. Z pomocą w doborze najlepszych nauczycieli przychodzi nam start-up Trainers.org, którego celem jest stworzenie globalnego marketplace’u trenerów biznesowych i trenerów wiedzy. Mateusz Stasiak, założyciel, od 10 lat zajmuje się działalnością związaną ze szkoleniami. Przekonaj się więc, co skłoniło go do udziału w Szkole Pionierów PFR i jak intensywny miesiąc warsztatów wpłynął na jego biznes.

Droga do inwestycji

Po aplikacje oferujące usługi transportowe najczęściej sięgamy podczas wieczornych powrotów do domu bądź w obawie o spóźnienie na ważne spotkanie. Jednak korzystanie z taksówek stanowi także nieodłączny element biznesu. Istotne negocjacje, przejazd do kontrahenta, a może udział w wydarzeniu promocyjnym? Polski, prężnie działający start-up iTaxi dowiezie Cię na miejsce w największych miastach Polski. Przeczytaj, jak wsparcie ze strony Krajowego Funduszu Kapitałowego i funduszu Experior Venture Fund pomogło im poszerzyć skalę działań.

Przez skórę do wielkiego biznesu

Program: Akademia BioMed PFR

W dzieciństwie, kiedy podczas zabawy na podwórku dochodziło do drobnych urazów, plaster był w stanie „uśmierzyć” każdy ból. A co, gdyby zmodyfikować go do postaci nośnika substancji czynnych i w ten sposób radzić sobie z chorobami onkologicznymi, dermatologicznymi czy autoimmunologicznymi? Dokonali tego specjaliści z BIOTTS, zwycięzcy konkursu Akademii BioMed PFR. Dowiedz się, jaką drogę przeszli od laboratorium do współpracy z międzynarodowymi koncernami farmaceutycznymi.

Biznesplan na baterie

Program: Sieć Mentorów PFR

Po drogach polskich miast porusza się obecnie ponad 200 autobusów elektrycznych. Szacuje się, że światowy rynek e-busów będzie rósł rocznie o ok. 17 proc. Wszystkie te pojazdy posiadają baterie, które dla maksymalizacji użyteczności powinny być ładowane jak najszybciej i wytrzymywać jak najdłuższy okres eksploatacji. Jak to osiągnąć? Z odpowiedzią przychodzi start-up Byotta – uczestnik pierwszej edycji programu Sieć Mentorów. Sprawdź, jak udział w inicjatywie oraz współpraca z mentorem pozwoliła inżynierom rozwinąć się jako przedsiębiorcom.

Ekspert na zamówienie

Program: Aper Ventures – PFR Otwarte Innowacje FIZ

Na globalnym rynku brakuje już ponad dziewięć milionów specjalistów IT, a największe firmy chętniej niż kiedykolwiek decydują się na pozyskiwanie pracowników z naszej części świata. Proces ten postanowił usprawnić polski start-up – Talent Alpha, który tworzy platformę łączącą globalnych klientów ze specjalistami z małych i średnich firm z regionu CEE. Firma uzyskała w tym roku aż 18,5 mln zł dzięki współpracy z funduszem Venture Capital (VC) Aper Ventures oraz z rąk prywatnych inwestorów. Poznaj jej historię i dowiedz się, jak wyglądał proces pozyskiwania partnera, który oprócz wsparcia finansowego wniósł również wiedzę i merytorykę.

Suplementacja szyta na miarę

Program: Cross EU Women Business Angels (WBA) – wsparcie dla start-upów

Branża suplementów diety od lat rozwija się w bardzo szybkim tempie – już ponad 70% Polaków regularnie z nich korzysta. Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów, producenci muszą szukać nowych pomysłów, które jeszcze lepiej odpowiedzą na ich zdrowotne potrzeby. Rewolucyjne rozwiązanie, polegające na spersonalizowanej suplementacji dostosowanej do organizmu użytkownika wprowadza polska firma Sundose. Poznaj ich historię i dowiedz się, jakie wsparcie otrzymali w ramach Cross EU WBA – programu, który łączy start-upy z doświadczonymi przedsiębiorcami oraz Aniołami Biznesu.

Biznesowa uroda Booksy

Co łączy fryzjera Baracka Obamy, szkołę w Tybecie oraz barbera amerykańskiej armii? Odpowiedź jest prosta: Booksy – aplikacja, dzięki której klienci błyskawicznie umawiają wizyty m.in. w salonach urody czy zakładach fryzjerskich, a barberzy i kosmetyczki z radością odchodzą od zarządzania papierowym kalendarzem na rzecz nowego narzędzia. Dowiedz się, jak firma zawojowała branżę hair&beauty i jaki udział w jej rozwoju miał Krajowy Fundusz Kapitałowy oraz fundusz Inovo Venture Partners.