Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Ubezpiecz swoją firmę z KUKE i eksportuj bez obaw

Jeśli mimo obowiązującej pandemii i kryzysu planujesz zintensyfikować działania eksportowe, ale chcesz zabezpieczyć się przed ewentualną niewypłacalnością zagranicznych kontrahentów, sprawdź szczegóły ubezpieczeń eksportowych oferowanych przez KUKE. 

W obecnej sytuacji związanej z pandemia koronawirusa większość sprzedaży do krajów najwyżej rozwiniętych odbywa się z odroczonym terminem płatności, konieczne jest ubezpieczenie spływu tych należności a kondycja finansowa odbiorcy może się pogorszyć w każdej chwili. 

W ramach ubezpieczenia oferowanego przez KUKE, możesz ubezpieczyć należności handlowe przy sprzedaży na rynki Unii Europejskiej i wybranych krajów OECD m.in. Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Japonii. KUKE GAP EX i KUKE GAP EX+ to dwa ubezpieczenia z gwarancją Skarbu Państwa, obejmujące 35 krajów, do których trafia prawie 90 proc. polskiego eksportu. 

KUKE GAP EX jest produktem przeznaczonym dla firm, które mając umowę ubezpieczenia należności, chcą zwiększyć sprzedaż eksportową. Wartość limitu kredytowego KUKE GAP EX dla kontrahenta w ramach jednej polisy nie może przekraczać wysokości limitu przyznanego przez podstawowego ubezpieczyciela, ale nie więcej niż 5 mln zł. Składka naliczana jest miesięcznie od kwoty przyznanego limitu kredytowego i dla KUKE GAP EX wynosi 2 proc. w skali roku. 

Z kolei z KUKE GAP EX+ mogą skorzystać te przedsiębiorstwa, którym ubezpieczyciel odmówił przyznania limitu bądź zamknął go dla zagranicznych odbiorców. Ubezpieczenie obejmuje należności od kontrahentów ze wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej (z wyjątkiem Polski) oraz Australii, Islandii, Japonii, Kanady, Norwegii, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. W KUKE GAP EX+ maksymalna wysokość limitu wynosi 500 tys. zł. a składka wynosi 4 proc. w skali roku.

KUKE nie wymaga cyklicznych zgłoszeń obrotów, a pozostałe formalności zostały ograniczone do minimum. Zawarcie umowy i zarządzanie nią będzie odbywać się w formie elektronicznej. Ocena ryzyka kontrahenta w trakcie realizacji umowy sprzedaży jest bezpłatna. 

Sprawdź szczegóły o KUKE GAP EX i KUKE GAP EX+.

Inne aktualności

Ludzie przy pracy

Milionowe dotacje z PARP trafiły w ręce start-upów

Aplikacje Jutra PFR

Znamy 12 finalistów konkursu Aplikacje Jutra PFR