Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Rozmowy o przyszłości: Arkadiusz Regiec - Czy crowdfunding udziałowy to dobra inwestycja?

Nasi goście Arkadiusz Regiec

Czego dowiesz się z video?

"Rozmowy o przyszłości" to seria rozmów Elizy Kruczkowskiej, Dyrektor Departamentu Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju z ważnymi postaciami polskiego ekosystemu innowacji. Prowadząca wraz z gośćmi stara się zrozumieć i przewidzieć, jak pandemia Covid-19 wpłynie na otaczający nas świat.

Gościem kolejnego odcinka jest Arkadiusz Regiec, przedsiębiorca, inwestor, a przede wszystkim założyciel i prezes platformy społecznościowego finansowania udziałowego - Beesfund. Jest także współzałożycielem i wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu. Przez lata był także zaangażowany w rzecznictwo publiczne na rzecz polskiego ustawodawstwa dotyczącego finansowania społecznościowego.W udzielanych wywiadach często tłumaczy, że crowdfunding podobny jest w mechanizmie działania do roju pszczół („bee” po angielsku: pszczoła). Pojedynczy owad niewiele zdziała i dopiero praca wykonana przez pełen ul pozwala wyprodukować słoik miodu. Beesfund przeprowadził m.in. emisję akcji piłkarskiej spółki Wisła Kraków, która do spłaty zadłużenia potrzebowała 80 milionów złotych - w ciągu jednej doby 9129 inwestorów zebrało na platformie 40 tysięcy akcji (5,115 procent) o łącznej wartości 4 miliony złotych.

Z tego odcinka dowiecie się: 

  • Czym jest crowdfunding, a czym crowdfunding udziałowy?
  • Jakie zmiany w prawie unijnym w zakresie finansowania społecznościowego zostały wprowadzone w tym roku?
  • Kto może korzystać z crowdfundingu i jakie są przykłady zbiórek w crowdfundingu udziałowym?
  • Jakich zasad warto przestrzegać chcąc uzbierać fundusze na swój projekt?

Nasi goście

Arkadiusz Regiec Przedsiębiorca, inwestor, a przede wszystkim założyciel i prezes platformy społecznościowego finansowania udziałowego - Beesfund. Jest także współzałożycielem i wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu. Przez lata był także zaangażowany w rzecznictwo publiczne na rzecz polskiego ustawodawstwa dotyczącego finansowania społecznościowego