Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Zgłoś się do akceleracji w foodtech.ac, lub ze swoim pitchem do PARP

W tym tygodniu informujemy o kolejnej porcji start-upowych wydarzeń, które po letniej przerwie wyrastają niczym grzyby po deszczu. Rozpoczęły się m.in. rekrutacja do akceleratora foodtech.ac, PARP ogłosił swój konkurs pitchy, a o kolejnej edycji poinformowali twórcy konferencji MEDmeetsTECH. Przegląd pozostałych ciekawych naszym zdaniem wydarzeń września znajdziesz również pod linkiem.

Twórz przyszłość żywności z foodtech.ac 

Od 6 do 23 września trwa rekrutacja do kolejnej edycji foodtechowego akceleratora. Szósta runda wyspecjalizowanego programu akceleracyjnego szuka przede wszystkim start-upów, które działają w takich obszarach jak:  

  • żywność 
  • alternatywne źródła białka 
  • opakowania 
  • marnowanie żywności 
  • lifestyle 
  • agritech 

Program nie jest skierowany tylko do osób, które mają już działający biznes czy gotowe rozwiązanie – wystarczy dobry pomysł na biznes. Preakceleracja i selekcja firm i pomysłów do dalszych etapów programu rozpocznie się już 30 września. 


- Najlepsze start-upy już w trakcie akceleracji u nas zaczynają sprzedawać swoje produkty na rynku, a w ciągu pół roku są w stanie wejść do naszej partnerskiej, dużej sieci dystrybucji, takiej jak Carrefour czy Frisco. Przychodząc do foodtech.ac mają wstępnie gotowy produkt, nad którym pracowali kilka miesięcy, a my w ciągu kolejnych 3-4 miesięcy pomagamy im go dopracować w taki sposób, żeby był gotowy technologicznie, spełniał wszystkie niezbędne normy i dopinamy umowę dystrybucyjną z partnerem. Dla porównania, w dużych firmach proces projektowania i wprowadzania na rynek nowego produktu trwa nawet dwa lata - mówił w rozmowie ze startup.pfr.pl Piotr Grabowski, współtwórca programu. 

Pitchuj do europejskich inwestorów z PARP 

Rozpoczął się także nabór firm do sesji pitchingowej organizowanej przez PARP we współpracy z francuskim publicznym bankiem inwestycyjnym BPI France i europejską platformą startupową EuroQuity. 5 do 7 start-upów, które zostaną wybrane do sesji będzie mogło zaprezentować się przed 50 europejskimi inwestorami i otrzymać finansowanie seedowe w wysokości do 300 tys. Euro. Sesja odbędzie się online 22 listopada 2022 roku. 

Jakie firmy mogą zgłosić się do sesji pitchingowej? 

  • Działające w sektorze kapitało-chłonnym, 
  • Oferowany produkt musi być na poziomie gotowości technologicznej – minimum TRL 7 i na poziomie gotowości rynkowej – minimum MRL 5, 
  • Firma powinna działać w oparciu model biznesowy typu SMART, 
  • Firma powinna posiadać własną stronę internetową i inne materiały/analizy itp. w języku angielskim oraz dokonać krótkiej prezentacji w jęz. angielskim (ok. 6 min) podczas wydarzenia online. 

Udział w sesji jest nieodpłatny, ale zostanie wybranych tylko kilka najlepszych start-upów. Chętni do uczestnictwa powinni wysłać do PARP pitch deck zawierający między 10 a 12 slajdów. Więcej informacji znajdziesz na stronie PARP

MEDmeetsTECH ogłasza termin kolejnej konferencji 

Kolejna edycja medtechowej konferencji odbędzie się 8 grudnia. Głównym jej tematem będą m.in.  kierunki rozwoju i trendy w wykorzystaniu technologii blockchain w medycynie, ale wśród tematów pojawią się także technologie w kardiologii. Organizatorzy czekają także na zgłoszenia medtechowych start-upów, które chcą pokazać przed uczestnikami swoje rozwiązania. 

MEDmeetsTECH to konferencja, która ma ambicje łączyć środowisko medyczne, biznesowe i technologiczne – dlatego wśród prelegentów obok naukowców, takich jak dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, prof. PAN, która opowie o tym jak skutecznie wspierać prewencję chorób sercowo-naczyniowych i leczyć chorych z niewydolnością serca przy użyciu nowych technologii, czy prof. dr hab. n. med. Mateusz K. Hołda, który opowie o tym: „Jak i gdzie zastąpić lekarza” znajdą się także przedstawiciele IBM i Microsoft.  

Startup.pfr.pl jest jednym z partnerów wydarzenia. Więcej informacji znajdziesz na stronie konferencji – tam także zgłosisz do udziału swój medtechowy start-up. 

Inne aktualności

Finał EIT Jumpstarter – dwa zespoły absolwentów Szkoły Pionierów PFR nagrodzone w Europejskim konkursie.

MEDmeetsTECH – technologie, problemy i przyszłość medtechu [Rozmowa]