Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Unfold VC pozwoli Ci rozwinąć start-up w USA i zainwestuje w Twój start-up

Chcesz rozwijać start-up w USA lub już to robisz, ale potrzebujesz finansowania i know-how? Fundusz Unfold.vc z amerykańskim akceleratorem WEVE zaprasza do programu akceleracyjnego w USA, w dość ciekawym modelu – do akceleratora zostaną przyjęte start-upy w które fundusz zainwestuje.

Fundusz Unfold.vc rozpoczyna swój program akceleracyjny tworzony we współpracy z nowojorskim WEVE Acceleration. Fundusz poszukuje spółek w fazie early-stage z regionu CEE, w tym z Polski, które chcą wejść na rynek amerykański. . Preferowany profil kandydatów to firmy oferujące usługi SaaS w modelu B2B z różnych branż, m.in. edtech, fintech, healthtech, foodtech, traveltech, propertytech, insurtech, fashiontech, retail czy media. Spółki te powinny mieć min. MVP, pierwszą trakcje, a także świadomość swojego rynku. Warunkiem są ponadto roczne przychody na poziomie min. 100 tys. – 3 mln USD.

Jak będzie wyglądał program?

Akceleracja to hybrydowy, dziesięciotygodniowy program którego dwa tygodnie odbędą się w Nowym Jorku, a pozostałe spotkania w trybie online. To m.in. warsztaty z mentorami, wśród których są m.in przedstawiciele takich spółek jak Netflix, Monday.com, IBM, Tesla, Slack, JP Morgan czy fundusz Anderssen Horovitz, a także spotkania z przedsiębiorcami, inwestorami, przedstawicielami topowych korporacji i startupów w USA i potencjalnymi klientami.

- Wybór WEVE jako partnera w akceleracji nie jest przypadkowy. Przypomnijmy, że przed zmianą nazwy był częścią międzynarodowej, renomowanej sieci akceleratorów Nooma z Francji - mówi Magda Surowiec, partnerka zarządzająca w Unfold.vc. - WEVE to sieć kilkuset wykwalifikowanych ekspertów branżowych i mentorów. Efektem naszej współpracy jest międzynarodowa szansa m.in. dla polskich spółek technologicznych z realnym potencjałem ekspansji w kraju oferującym ambitnym founderom ogromne możliwości rozwoju. Pamiętajmy jednak, że często technologia, która odniosła sukces na rynku europejskim, nie od razu znajdzie swoje miejsce za Oceanem. Spółki te trafiają na bariery wynikające z nieznajomości kultury czy praktyki biznesowej i inwestycyjnej, co obniża ich szanse na rynku USA. My chcemy wesprzeć je w efektywnej ekspansji - podkreśla Magda Surowiec.

Zwieńczeniem projektu będzie Demo Day w Nowym Jorku. Zgłoszenia poprzez formularz aplikacyjny przyjmowane są do 23 września.

- Obserwujemy, że z odpowiednim wsparciem, międzynarodowe startupy są w stanie przenieść swój biznes do USA i stąd efektywniej go skalować, w porównaniu do podmiotów skupiających się wyłącznie na rynkach europejskich. Nowojorski ekosystem startupowy wyceniany jest na 71 mld USD, co czyni ten region liderem pod względem jakości i dostępności finansowania. To trampolina do sukcesu młodych, perspektywicznych spółek. Oferujemy wsparcie, które pomoże im zaistnieć również lokalnie, nawiązując niezbędne kontakty - podkreśla Frances Simovitz, CEO w WEVE Acceleration.

Kto może wziąć udział w akceleracji? Spółki, w które fundusz zainwestuje

Ciekawie zbudowano sam model przyjęcia do programu – będzie dostępny dla 1-2 start-upów, w które fundusz będzie chciał zainwestować. Inwestycja ma wynosić do 220 tys. USD w formie pożyczki konwertowalniej – co pozwala na szybkie zawarcie umowy inwestycyjnej. 25 tys. USD z tej puli będzie przeznaczone na pokrycie akceleracji. Sama rekrutacja ma mieć trzy etapy i ustalić gotowość spółki do wejścia na amerykański rynek.

Szczegółowe informacje o programie znajdują się pod linkiem - https://unfold.vc/en/weve-acceleration/

Inne aktualności

Raport o stanie świata startupów medycznych w Polsce

Jakich innowacji obronnych potrzebujemy w aktualnej sytuacji geopolitycznej? Rozmowa z Maciejem Kluczyńskim, prezesem Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego