Przejdź do treści
Aktualności Data publikacji: 19 stycznia 2021

Tydzień w start-upach – ciekawe wydarzenia i inwestycje

W zeszłym tygodniu pojawiły się nowe informacje zarówno o ciekawych programach, wydarzeniach, jak i inwestycjach VC. Zobacz nasze podsumowanie tygodnia. 

Wydarzenia:

  • W czwartek PARP poinformował o kolejnym wydarzeniu w ramach inicjatywy PARP Connect & Scale up. Już 21 stycznia będzie miało miejsce wirtualne „Spotkanie Innowatorów Miejskich”. Skierowane jest do wszystkich startupów, które myślą o współpracy z administracją publiczną, samorządami, spółkami komunalnymi oraz innymi miejskimi spółkami – niezależnie od tego czy celują w rynek b2c, b2b, czy b2g. Kolejnymi adresatami wydarzenia są specjaliści z hubów innowacji, akceleratorów, coworkingów, funduszy VC, a także oczywiście osoby zajmujące się procesem rozwoju innowacji pracowników administracji.

    W wydarzeniu udział wezmą zarówno przedstawiciele Parków Technologicznych, jednostek samorządowych oraz unijnego European Institute of Innovation and Technology, EIT Climate-KIC, jak i start-upowcy. Można oczekiwać ciekawych case-studies, dyskusji o podobieństwach i różnicach w modelu wspierania technologicznych start-upów w różnych lokalnych ekosystemach, a także networkingu. Formularz zapisów i więcej informacji znajdziesz na tej stronie.


  • Akcelerator Accelpoint oraz Santander Bank Polska szukają HRowych rozwiązań. Do 31 stycznia przedłużają rekrutację do programu AccelUp, w trakcie którego poszukują innowacyjnych programów mających pomóc rekruterom. Automatyzacja rekrutacji, algorytmy preselekcji CV, testowanie umiejętności miękkich, sprawdzanie wiedzy – to m.in. obszary, w których Accelpoint poszukuje rozwiązań. Zwycięski produkt może otrzymać 200 tys. PLN finansowania equity-free i wsparcie mentorów, pochodzących zarówno z akceleratora, jak i banku. Więcej informacji znajdziesz tu.
     
  • Startup Hub Poland razem z Huawei poszukują społecznie zaangażowanych start-upów, które walczą z wykluczeniem społecznym, cyfrowym i edukacyjnym. W projekcie #HuaweiStartupChallenge mogą startować start-upy na początkowym etapie wzrostu. W czasie programu mentorzy przedstawią przed nimi 5-tygodniową ścieżkę rozwoju, na którą składać się będą zadania, feedback ekspertów i ustalenie konkretnych etapów rozwoju produktu. Aplikować do programu można do końca stycznia, a finaliści otrzymają nagrody w wysokości od 35 do 100 tys. PLN. Więcej informacji na stronie Startup Hub.
     
  • Zespoły Szkoły Pionierów PFR ujawniły projekty, które przedstawią w czasie lutowego Demo Day. Silnie reprezentowane są healthech, ecotech, traveltech i edtech, a co piąty projekt to nie aplikacja, tylko fizyczny produkt. Więcej o stworzonych przez uczestników 3. edycji programu PFR przeczytasz w naszym tekście.

Nowe inwestycje VC

Zespół Vue Storefront

  • SMOK Ventures i Movens VC zainwestowały 1,5 mln dolarów w Vue Storefront. Startup zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla branży e-commerce. Rozwiązanie Vue opiera się na API, które może być wykorzystane zarówno w sklepach używających platform sklepowych, jak i w samodzielnych sklepach. Pozwala na wprowadzenie szybkich zmian bez potrzeby angażowania back-endowych programistów, niezależnie od platformy. Z Vue Storefront korzysta w tej chwili 250 e-sklepów i ponad 100 agencji partnerskich. Uzyskane fundusze zostaną poświęcone na dalszy rozwój produktu.
     
  • Satus Starter zainwestował 1,6 mln. PLN w spółkę JLupin Software Studio. Ich platforma JLUPIN PLATFORM pozwala deweloperom na szybkie tworzenie systemów IT w strukturze mikroserwisowej – gdzie każda kolejna usługa jest niezależnym, małym serwisem oraz ułatwia zarządzanie nimi. Według twórców Jlupin Platform znacząco skraca proces wdrażania systemów w architekturze mikroserwisowej (z miesięcy do dni), a oprócz tego pozwala obniżyć klientom koszty wdrożenia oraz utrzymania infrastruktury. Środki mają być przeznaczone przede wszystkim na działania marketingowo - sprzedażowe, w celu zwiększenia świadomości Platformy JLupin na rynku globalnym oraz na dalszy rozwój samej technologii.