Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Technologiczne podcasty, których powinieneś posłuchać

Jesteś fanem nowych technologii? Lubisz podcasty i szukasz czegoś do posłuchania? Zapraszamy do przeglądu najciekawszych naszym zdaniem podcastów dla fascynatów technologicznych nowinek.

Nasz przegląd podcastów, które pomogą Ci założyć start-up cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego chcemy pokazać Wam więcej ciekawych programów – tym razem koncentrując się na technologiach. No bo co można robić w wakacje, jeśli nie słuchać podcastów? Tym razem koncentrujemy się na tematach technologicznych!

Metagame

Artur Kurasiński to w świecie polskich start-upów człowiek-instytucja. Razem z Joanną „Frotą” Kurkowską, analityczką związaną głównie z branżą gier i akceleratorem metaverse’owym Outlier Ventures stworzyli podcast Metagame – próbujący wytłumaczyć zawiłości bardzo niszowych technologii – takich jak Web3, kryptowaluty, NFT czy gier play-to-earn.

Głównymi zaletami tego podcastu jest przede wszystkim prosty i przystępny język, którym tłumaczone są czasem bardzo skomplikowane zagadnienia. Poza tym prowadzący podcast nie są ślepo zapatrzeni w omawiane tematy, punktując często problemy i zagrożenia z nimi związane. Artur Kurasiński prowadzi też swój własny, bardziej blogowy podcast "Technofobia"

Techstorie

Jeśli jesteś zainteresowany szerokim podejściem do technologii i ich wpływem na nasze życie, polecamy Techstorie – prowadzony przez dwie dziennikarki – Sylwię Czubkowską, redaktor prowadzącą serwisu SpidersWeb+, i Joannę Sosnowską, redaktor prowadzącą Wyborcza.pl/Technologie. Podcast zajmuje się przede wszystkim społecznym wpływem technologii – dlatego posłuchacie na przykład o tym, jak TikTok wpłynął na wyniki wyborów na Filipinach, o tym, czy Facebook naprawdę tępi prawicę, czy o „wojnie” serwisów streamingowych.

Poza głównymi prowadzącymi w start-upie często pojawiają się wypowiedzi (zazwyczaj telefoniczne) ekspertów i fragmenty newsów – więc podcast jest czymś pomiędzy radiową audycją a reportażem. Jeśli odpowiada Wam taka forma i najbardziej w technologicznych tematach interesuje Was ich wpływ na zwykłych ludzi – polecamy!

DevStyle

Teraz z kolei coś dla praktyków technologii – programistyczny podcast Macieja Aniserowicza DevTalk to ponad 120 odcinków rozmów o programowaniu – od bardzo podstawowych zagadnień, takich komunikacja programistów z biznesem czy podstawy JavaScript, czy to co to jest Kubertenes, po bardziej skomplikowane tematy, jak . Autor opisuje się jako „Emerytowany programista” i im późniejsze odcinki (a zwłaszcza informacje na stronie internetowej czy YouTube), tym więcej jest tematyki biznesowej – inwestowania, zakładania firmy, ale też na przykład organizacji konferencji IT.

Maciej Aniserowicz to jeden z najstarszych podcastów przeznaczonych dla programistów – treści, nawet te dość skomplikowane tłumaczy w prosty sposób, a podcast przyda się zarówno początkującym programistom, start-upowcom, jak i bardziej doświadczonym developerom.

Technologicznie

Kolejny przeznaczony bardziej dla pasjonatów technologii podcast to „Technologicznie”, prowadzony przez Bartka Pucka – inwestora, pasjonata blockchain i twórcy regularnego płatnego newslettera dla fanów technologii, i dziennikarza Jarosława Kuźniara. Ich podcast to analiza trendów i zmian w świecie technologii. Sporo miejsca autorzy poświęcają także biznesowi – w podcaście potrafią zadać pytanie o zmiany w Instagramie, wyceny fintechowych start-upów, a z drugiej strony poruszać temat wypalenia zawodowego.

Wśród gości podcastu znajdą się przedstawiciele znanych technologicznych firm i start-upów, funduszy VC, ale są odcinki w których prowadzący pozostają sami. Wybór tematów na styku technologii, nowinek i biznesu na pewno przypadnie do gustu wielu z Was.

Zapraszamy oczywiście do naszego podcastu – Podcast Pionierów to audycja, która pomoże Wam założyć swoją firmę, nauczy korzystania z wielu biznesowych narzędzi i pozwoli uniknąć czekających na młodych technologicznych biznesmenów pułapek!

Inne aktualności

Dwa polskie miasta na liście „wschodzących hubów technologicznych” Dealroom

Czy aplikacje wesprą zdrowie psychiczne? Podcast Pionierów z Kasią Gryzło