Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Tarcza antykryzysowa dla biznesu – rusza cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które wesprą przedsiębiorców w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej. 

Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą omawiali konkretne zagadnienia dotyczące instrumentów osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.  

W ramach serii zaplanowano 20 webinarów. Pierwszy z nich odbędzie się 26 maja i będzie dotyczył wsparcia dla branży turystycznej. Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny jest dostępny tutaj

Wśród tematów znalazły się zagadnienia dotyczące m.in.:  

  • rozwiązań  i instrumentów finansowych z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej; 
  • tarczy samorządowej, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią; 
  • zmian w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki; 
  • pakietu mieszkaniowego oraz zmian w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii. 

Udział w konferencjach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Po każdym wydarzeniu, będzie możliwość zadawania pytań ekspertom. 

Sprawdź szczegóły lub weź udział w webinarze.  

Partnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 

Inne aktualności

Do 200 tys zł dla start-upu w kolejnej rundzie Industry Lab II

Headvice: jak się rozwija uczestnik Szkoły Pionierów?