Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Zapoznaj się z warunkami Szybkiej ścieżki NCBR – koronawirusy

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło Szybką ścieżkę wsparcia dla zespołów, które dysponują innowacyjnymi projektami, mającymi na celu przeciwdziałanie pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Sprawdź wymagania oraz szczegóły. 

Celem projektów jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań możliwych do zastosowania w w poniższych obszarach: 

  1.  Zestawy oraz urządzenia do szybkiej diagnostyki koronawirusów przeznaczone do użytkowania przez specjalistów oraz pacjentów pod nadzorem specjalistycznym. 
  2.  Wprowadzenie zmian porejestracyjnych uwzględniających nowe wskazania dla istniejących leków oraz opracowanie innowacyjnych produktów leczniczych do terapii zakażeń koronawirusami, w szczególności COVID-19 oraz szczepionki przeciwwirusowej.
  3. Działania prewencyjne ograniczające rozprzestrzenianie się pandemii (w tym koronawirusa SARS-CoV-2) oraz działania na rzecz Polskiej tarczy antywirusowej: poprawy bezpieczeństwa biologicznego i ochrony społeczeństwa oraz wsparcie jego funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego.

Do programu mogą zgłaszać się: 

  • przedsiębiorstwa
  • oraz jednostki naukowe wchodzące w skład konsorcjów.  

Budżet programu wynosi 200 mln zł. Wsparcie otrzymane z programu może być przeznaczone na pokrycie kosztów związanych przeprowadzeniem badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych oraz prac przedwdrożeniowych.  

Wartość kosztów kwalifikowalnych w zależności od tego czy projekty realizowane będą samodzielnie przez MŚP czy przez konsorcjum może wynieść – od 1 mln PLN do 50 mln euro.  

Wnioski można składać w ramach trzech rund za pomocą dedykowanego portalu:  

  • I runda od 6 maja do 5 czerwca 2020 r.;
  • II runda od 6 czerwca do 24 lipca 2020 r.;
  • III runda od 25 lipca do 31 grudnia 2020 r. do godziny 12.00. 

Zapoznaj się ze szczegółami konkursu oraz sprawdź wymaganą dokumentację.  

Inne aktualności

Ruszyła trzecia edycja Szkoły Pionierów PFR

Ludzie przy pracy

Milionowe dotacje z PARP trafiły w ręce start-upów