Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Shesnnovation Academy – jesteś kobietą w świecie technologii? Zapisz się do 15 listopada!

Start-upy to raczej męski świat – Shesnnovation Academy stara się to zmienić. Trwają zapisy do IV edycji tego programu – darmowa seria warsztatów biznesowych dla kobiet i spotkania 1 na 1 z mentorkami czekają tylko do 15 listopada!

W według raportu z 2018 roku przygotowanego przez Startup Poland jedynie w 26 % polskich start-upów kobieta wśród founderów jest kobieta. Fundacja Edukacyjna Perspektywy chciałaby to zmienić – a wśród jej działań jest program Shesnnovation Academy – skierowana do kobiet (w szczególności studentek i absolwentek studiów STEM) akademia start-upowa. Żeby wziąć udział w trwającej pół roku serii warsztatów i spotkań z mentorkami i mentorami wystarczy mieć pomysł, który chciałoby się przekuć w biznes. Czasu jest mało, bo zapisy trwają tylko do 15 listopada, a kwalifikuje się jedynie 35 najlepszych osób!

Czego dowiesz się w Shesnnovation Academy?

Warsztaty w ramach akademii to przede wszystkim zajęcia biznesowe – zawierają takie tematy jak np. budowa modelu biznesowego, czy przygotowanie do rozmów z inwestorami. Warsztaty obejmują zarówno kompetencje techniczne, metodologie kreatywne, ale też elementy rozwoju osobistego czy kompetencji miękkich. Chętne uczestniczki mogą wziąć także w końcowym konkursie pitchy, który wiąże się z nagrodami finansowymi. Wśród mentorek i mentorów można znaleźć m.in. Piotra Hołubowicza - co-foundera, CEO start-upu SEEDiA, Wiktorię Wójcik - co-founderkę i CSO inStreamly, czy Katarzynę Majewską, członkinię zarządu Citi Handlowy.

- Program Shesnnovation nieustannie się rozwija, staramy się, aby każda kolejna edycja oferowała coraz więcej nowych możliwości. W tym roku poszerzyliśmy zakres uczestnictwa dla młodzieży - wsparcie mogą dostać już licealistki - mówi Joanna Lisiecka, dyrektorka programowa Perspektywy Women in Tech. Jak dodaje, program stara się łączyć środowisko naukowe, technologiczne i biznesowe. - Na poziomie kariery te środowiska się przenikają i często  synergizują. Co ciekawe, również absolwentki kierunków biznesowych i humanistycznych zakładają biznesy technologiczne - także nasz program zatacza coraz szersze kręgi, nie ograniczamy się jedynie do świata programowania i technologii - dodaje.

Z programu Shesnnovation wywodzą się takie firmy jak Magnetiqa, która wzięła także udział w Szkole Pionierów PFR, Haptology, mikrokontroler do wrażeń dotykowych w formie pierścionka emitującego wrażenia dotykowe odbierane wewnętrzną stroną dłoni użytkownika, czy The Woof, smart obroża dla psów. Chcemy zmienić to, w jaki sposób właściciele zwierząt dbają o swoich podopiecznych, dając im narzędzia pozwalające na ich lepsze zrozumienie. Konkurs pitchów odbędzie się w trakcie konferencji Perspektywy Women in Tech.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie Shesnnovation Academy, a zapisy odbywają się przy użyciu formularza dostępnego pod tym linkiem.