Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Szkoła Pionierów PFR

Ruszyła trzecia edycja Szkoły Pionierów PFR

W poniedziałek 31. sierpnia rozpoczęła się trzecia edycja międzynarodowego programu edukacyjnego dla początkujących przedsiębiorców technologicznych i wizjonerów - Szkoła Pionierów PFR.

Dwie poprzednie edycje Szkoły Pionierów PFR wykształciły 100 absolwentów, którzy w czasie trwania programu otrzymali wiedzę niezbędną do stworzenia własnego przedsiębiorstwa technologicznego.  67 proc. tych uczestników działa aktywnie w ekosystemie innowacji, a ponad 90 proc. z nich podkreśla, że zdobyte umiejętności przydają się w codziennej pracy nad nowatorskimi projektami.

Podczas rekrutacji do trzeciej edycji Szkoły Pionierów PFR napłynęło z całej Polski kilkanaście aplikacji na jedno miejsce w programie, spośród których eksperci PFR wyłonili 50 uczestników i uczestniczek w wieku 20-40 lat o różnorodnych kompetencjach i doświadczeniu. Tegoroczna edycja Szkoły Pionierów PFR to trzy tygodnie praktycznych warsztatów i spotkań, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną odbędą się częściowo zdalnie, a osoby, które szczególnie obawiają się o swoje bezpieczeństwo będą miały możliwość udziału w zajęciach wyłącznie w formule online.

W Szkole Pionierów PFR stawiamy duży nacisk na pracę w interdyscyplinarnych zespołach. Bycie samemu sobie sterem, żeglarzem i okrętem nie sprawdza się na dłuższą metę, bo najbardziej innowacyjne rozwiązania biorą się ze współpracy, dyskusji i zderzenia różnych punktów widzenia. Dzięki naszym ekspertom program warsztatów w każdej kolejnej edycji jest aktualizowany o najnowsze trendy i doświadczenia. – mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR. 

Po zakończeniu cyklu warsztatów uczestnicy będą mieli prawie 4 miesiące na dopracowanie swojego innowacyjnego rozwiązania na podstawie zdobytych umiejętności, aby na początku nowego roku zaprezentować je przed jury oraz potencjalnymi funduszami inwestycyjnymi z portfolio PFR Ventures. Najlepsze zespoły, których rozwiązania jury uzna za najciekawsze, otrzymają możliwość skonsultowania swojego projektu z międzynarodowym gronem innowatorów w jednej z europejskich stolic start-upowych.

Za program merytoryczny odpowiadają praktycy biznesu i eksperci wchodzący w skład Rady Programowej: Eliza Kruczkowska – Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR, Aleksandra Przegalińska – Badaczka MIT i Akademii im. Leona Koźmińskiego, Damian Zapłata - Członek Zarządu ds. Komercyjnych w Allegro, prof. Olaf Żylicz – Uniwersytet SWPS, Borys Musielak - założyciel funduszu SMOK Ventures, Natalia Hatalska – założycielka infuture Hatalska institute, Grzegorz Garczyński - Head of Performance Marketing w startupie Booksy ora Daniel Daszkiewicz - Chief Innovation Officer w Alior Banku.

Program jest organizowany przez Polski Fundusz Rozwoju przy wsparciu partnera strategicznego – Allegro. Patronatem honorowym objęło go Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

 

 

Inne aktualności

akademia parp szkolenia pfr

Akademia PARP – fachowa wiedza dostępna bez wychodzenia z domu

Aplikacje jutra PFR

Jak projekt zmienić w produkt? - relacja z kolejnego etapu konkursu „Aplikacje Jutra”