Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Ruszył nabór do VI edycji Szkoły Pionierów PFR

Dziś rusza nabór do VI edycji Szkoły Pionierów PFR – programu edukacyjno-venture buildingowego Polskiego Funduszu Rozwoju. Na uczestników czekają m.in. warsztaty w Pradze i nagrody z puli 110 tys. złotych na założenie własnego start-upu.

To już 6 edycja programu edukacyjnego dla przedsiębiorców technologicznych tworzonego przez PFR we współpracy z Allegro. To program, w którym po trzech tygodniach intensywnych warsztatów prowadzonych przez ekspertów, młodzi innowatorzy tworzą swoje technologiczne start-upy, a następnie prezentują swoje rozwiązania na scenie, przed ekspertami i inwestorami. Wśród wywodzących się ze Szkoły Pionierów rozwiązań są m.in. VividQ, Znika, Pora na Pola, Jutro Medical czy HearMe. Start-upy stworzone przez alumnów Szkoły Pionierów uzyskały już ponad 200 mln złotych finansowania.

Czym jest Szkoła Pionierów PFR?

Szkoła Pionierów to trzytygodniowy, intensywny program warsztatów z rynkowymi ekspertami. W ich trakcie stworzysz zespół, zwalidujesz pomysł na biznes i stworzysz MVP gotowe do prezentacji inwestorskiej. Przeznaczony jest dla wszystkich, niezależnie czy mają doświadczenie biznesowe, naukowe, technologiczne, czy kreatywne – to różnorodność Pionierów tworzy najciekawsze pomysły i zespoły!

Po trzech tygodniach warsztatów razem z zespołem i pomocą wybranego mentora będziecie pracować nad swoim produktem i prezentacją inwestorską w czasie sprintów online, a następnie przedstawicie go podczas Demo Day. Ostatnim etapem jest finał, gdzie najlepsze zespoły staną jeszcze raz naprzeciw jury i publiczności – i mogą wygrać do 50 tysięcy złotych na rozwój swojego start-upu.

- Chcieliśmy stworzyć program edukacyjny formujący przyszłych przedsiębiorców technologicznych. Widzieliśmy, że w wyższej edukacji brakuje elementu nauki przedsiębiorczości technologicznej. Naszym celem było też stworzenie programu, który uzupełni obecną ofertę inkubatorów i akceleratorów i pozwoli osobom, które chciałyby stworzyć własny biznes technologiczny, poznać historie tych, którzy już takie firmy stworzyli, uczyć się od nich, i poznać innych uczestników, z którymi mogłyby w przyszłości założyć technologiczne biznesy – mówi o programie Eliza Kruczkowska, pomysłodawczyni projektu Szkoły Pionierów.

Co nowego w VI edycji Szkoły Pionierów?

Ta edycja przede wszystkim zabierze Was do Czech! Część warsztatów odbywać się będzie w czeskiej Pradze, a mamy nadzieję, że zespoły które stworzycie też będą międzynarodowe. Szósta edycja Szkoły Pionierów PFR odpowiada na Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Aplikując do programu będziesz mógł pracować nad rozwiązaniami korelującymi z 17 obszarami wyszczególnionymi w Agendzie ONZ.

Jak złożyć aplikację?

Aby zgłosić się do programu, wystarczy, że wypełnisz elektroniczny formularz aplikacyjny wraz z załącznikami:

  • kwestionariusz osobowy
  • CV (życiorys)
  • personalny planu rozwoju

Jeśli zakwalifikujesz się do finałowej grupy 50 uczestników Szkoły Pionierów PFR uzyskasz możliwość bezpłatnego udziału we wrześniowych warsztatach.

Przed rozpoczęciem programu pamiętaj jedynie o opłacie administracyjnej:

350 PLN brutto – jeśli aplikujesz pomiędzy 9-20 maja 2023 r. (Early Bird)

550 PLN brutto – jeśli aplikujesz pomiędzy 30 maja - 18 czerwca 2023r. (Angry Bird)

Koszt administracyjny po otrzymaniu informacji o przyjęciu obejmuje każdego zakwalifikowanego uczestnika.

Więcej informacji o programie, terminy i możliwość aplikacji znajdziesz na stronie.

Inne aktualności

Raport o stanie świata startupów medycznych w Polsce

Jakich innowacji obronnych potrzebujemy w aktualnej sytuacji geopolitycznej? Rozmowa z Maciejem Kluczyńskim, prezesem Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego