Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Projektanci Innowacji PFR - weź udział w drugiej odsłonie warsztatów design thinking

Projektanci Innowacji PFR po raz kolejny wyruszają w Polskę, aby uczyć prototypowania i kreatywnego myślenia poprzez metodę design thinking. Dowiedz się jak dzięki warsztatom, rozwinąć kompetencje miękkie i zastosować je w tworzeniu konkretnych projektów biznesowych. 

Projektanci Innowacji PFR to ogólnopolski projekt edukacyjny, który ma na celu pobudzić Polaków do kreatywności i zachęcić do innowacyjnego myślenia. Wśród uczestników warsztatów możemy wyróżnić studentów czy osoby dopiero szukający pierwszej pracy, ale także tych którzy chcą zmienić karierę lub szukają wsparcia w stworzeniu swojej pierwszej firmy. 

Podczas pierwszej edycji, udało się przeprowadzić warsztaty w 7 polskich miastach, które łącznie zgromadziły niespełna 1300 uczestników. Design thinking to metoda na co dzień stosowana jest przez pracowników Google, która pomaga w tworzeniu innowacyjnego produktu lub usługi począwszy od pomysłu, przez zidentyfikowanie potrzeb odbiorców, po stworzenie działającego prototypu.  

Efekty pierwszej edycji programu pokazują, że warsztaty pomagają Polakom nie tylko rozwinąć umiejętności miękkie, ale mogą też przełożyć je na konkretne projekty biznesowe lub społeczne. 80% uczestników warsztatów rozwinęło swoje zdolności rozwiązywania złożonych problemów a 71% – umiejętność krytycznego myślenia. Projektanci Innowacji PFR pomogli 23% uczestnikom opracować pomysł na start-up, a kolejne 26% zapoczątkowało nowe projekty społeczne i biznesowe. 17% dzięki udziałowi w programie zbudowało prototyp produktu (MVP) a 9% z sukcesem już rozpoczęło działalność swojego start-upu. 

Tylko długofalowe działania przynoszą najlepsze rezultaty, dlatego bez wahania kontynuujemy i rozwijamy program Projektanci Innowacji PFR. Jako Polski Fundusz Rozwoju oferujemy młodym innowatorom wsparcie na każdym etapie ich przedsięwzięcia - od pomysłu przez rozwój produktu aż po ekspansję zagraniczną. Warsztaty design thinking są tym pierwszym krokiem na drodze do stworzenia własnego start-upu i jego rozwoju dzięki kolejnym programom PFR” – mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.  

Projektanci Innowacji PFR rozszerzają swój zasięg i dostępność – we współpracy z partnerami lokalnymi, organizacjami społecznymi i uczelniami, warsztaty będą odbywać się w miejscowościach na terenie całej Polski, więc zapraszamy animatorów lokalnych społeczności, organizacje pozarządowe i społeczne oraz instytucje kultury i nauki do współpracy przy organizacji warsztatów. Projektanci Innowacji PFR mogą być obecni także w Twoim mieście i gminie! 

Dowiedz się więcej o programie i rozwiń swoje umiejętności niezbędne na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy! 

Inne aktualności

Ruszyła trzecia edycja Szkoły Pionierów PFR

Ludzie przy pracy

Milionowe dotacje z PARP trafiły w ręce start-upów