Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Poznaj historię akceleracji BBH Biotech w MITEF Poland

Czy rozważałeś/-aś kiedykolwiek zgłoszenie swojej firmy do programu akceleracyjnego, ale nie wiedziałeś/-aś czego możesz oczekiwać? Dowiedz się, jakie doświadczenia miała firma BBH Biotech, biorąc udział w jednym z akceleratorów Scale Up.

BBH Biotech to młoda firma z Poznania, która działa w obszarze szeroko pojętej mikrobiologii przemysłowej. Początki pracy zespołu wiązały się z badaniem zastosowania ultradźwięków do przyspieszania procesów biotechnologicznych (jak np. fermentacja alkoholowa). Jak się jednak okazało, projekt przekraczał możliwości małej firmy, dlatego niedługo później zostało podjęta decyzja o zmianie kierunku rozwoju. Tak start-up rozpoczął prace nad pozyskiwaniem jadu pszczelego, podejmując się opracowania nowej metody pozyskiwania surowca – bardziej praktycznej i mniej szkodliwej dla pszczół.

Jednak opracowanie nowego, bezpieczniejszego i wydajniejszego urządzenia to za mało, by z sukcesem wejść na rynek. Firma trafiła na bariery, których bez wsparcia z zewnątrz nie dało się pokonać. Zespół aplikował więc do programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland. Akcelerator powstał w ramach konkursu Scale UP, prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Efektem inicjatywy było uruchomienie w całej Polsce 10 akceleratorów, które miały na celu połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami korporacji. Działanie przyczyniło się do rozwoju ponad 220 nowych projektów oraz przynajmniej 59 wdrożeń innowacyjnych rozwiązań w łańcuchach wartości dużych firm.

Dowiedz się m.in.:

  • jak przebiegał proces akceleracji;
  • jak wyglądała bieżąca współpraca na linii akcelerator-firma;
  • jakie kontakty pozyskał start-up,
  • a także jaką wiedzę zdobyli członkowie zespołu dzięki inicjatywie.

Przeczytaj studium przypadku: „Jad pszczeli i MIT, czyli historia jednej akceleracji”.
 

Inne aktualności

Raport o stanie świata startupów medycznych w Polsce

Jakich innowacji obronnych potrzebujemy w aktualnej sytuacji geopolitycznej? Rozmowa z Maciejem Kluczyńskim, prezesem Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego