Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Czujni na smog – poznaj doświadczenia Airly z udziału w konkursie Scale Up

Określają siebie jako smogfighters – dowiedz się jak zespół Airly poradził sobie w konkursie Scale Up i co zyskał biorąc udział w jednym z programów akceleracyjnych prowadzonych przez KPT.

Airly to krakowski start-up, produkujący innowacyjne czujniki, służące do mierzenia poziomu zanieczyszczeń, stworzony przez grupę studentów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Skąd pomysł na biznes? „Pomysł powołania Airly do życia zrodził się z potrzeby płuc” – mówią założyciele firmy.  

Walka ze smogiem stała się tematem ogólnopolskiej debaty. Zorganizowano szereg akcji informacyjnych, w których Airly brało udział. Start-up chciał jak najlepiej wykorzystać moment zainteresowania problemem smogu i rozwinąć biznes na większą skalę, a także udoskonalić obecny prototyp rozwiązania. Rozwój firmy był uzależniony od rozwoju urządzenia. W tym celu zespół zgłosił się do programu akceleracyjnego KPT Scale Up prowadzonego przez Krakowski Park Technologiczny. 

Dowiedz się więcej jak przebiegała współpraca i jakie korzyści pozyskał start-up z udziału w programie.  

Chcesz się podzielić własną historią z udziału w jednym z programów Grupy PFR? Napisz do nas na adres e-mail: [email protected].

Inne aktualności

Za ile sprzedawać w B2B vs B2C. Czy ustalanie cen to szachy, czy ruletka?

Polskie startupy pod choinką? Ponad 40 pomysłów na prezent!