Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Powiedz "tak" rozwojowi kompetencji biznesowych z programem YES! – Young Entrepreneurs Succeed!

Jeśli jesteś dopiero na starcie swojej kariery zawodowej albo w jej przełomowym momencie - właśnie do Ciebie skierowany jest program YES! – Young Entrepreneurs Succeed! To 14. i ostatnia edycja programu, w ramach którego możesz uczestniczyć w 8 warsztatach merytorycznych i półrocznym mentoringu biznesowym. Sprawdź z jakich możliwości masz szansę skorzystać.

Program YES! Young Entrepreneurs Succeed! jest skierowany do osób pomiędzy 18 i 29 rokiem życia, a także do obecnie bezrobotnych, szukających wsparcia dla własnej firmy czy do kobiet wracających na rynek pracy po przerwie związanej z urlopem macierzyńskim. To kurs nastawiony na wypracowanie kompetencji biznesowych i poznanie tajników prowadzenia własnej działalności gospodarczej, którego efektem ma być rozwój własnej firmy.

Dla uczestników przewidziane jest 8 profesjonalnych warsztatów prowadzonych przez doświadczonych specjalistów i praktyków biznesu. Dodatkowo wybrane osoby będą mogły skorzystać z 6-miesięcznego mentoringu biznesowego oraz coachingu wspierającego w rozwoju firmy lub specjalistycznego doradztwa. Kolejnym bardzo istotnym elementem projektu jest pomoc w pozyskaniu finansowania oraz wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami. Po zakończeniu programu jego uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia. Szczególnie wyróżniające się zaangażowaniem osoby, mogą liczyć na promocję na międzynarodowych stronach programu i w mediach społecznościowych.

Program jest realizowany w ramach międzynarodowego projektu (TPM-RYE). Polska edycję organizuje Youth Business Poland, a partnerem jest Urząd Pracy m.st. Warszawy. Organizatorzy czekają na zgloszenia tylko do 21 września. Aplikować możecie poprzez stronę programu

- Program jest częścią międzynarodowego projektu (realizujemy go razem z Grecją, Hiszpanią, Anglią, Niemcami i Włochami) i ma na celu wsparcie tak zwanych NEETsów (ang. not in employment, education or training) – czyli młodzieży do 29 roku życia bez zatrudnienia i edukacji oraz w trudnej sytuacji. W Grecji, Hiszpanii czy we Włoszech program ten głównie pomaga osobom bezrobotnym zdobyć zatrudnienie – my z kolei w YBP specjalizujemy się w pomaganiu w zakładaniu i prowadzeniu firmy, a młode osoby, które planują biznes często mają jakąś pracę dorywczą, więc trochę poszerzyliśmy tą grupę i dostosowaliśmy do Polskich realiów. Dodatkowo w wielu naszych projektach z pomysłem na firmę zgłaszają się kobiety na lub po urlopie macierzyńskim, które często muszą się mierzyć z różnymi wyzwaniami dot. powrotu na rynek pracy – wskazała Olga Mucha, Project Manager w Youth Business Poland.  

W każdej edycji uczestniczą też osoby z Ukrainy – obecnie również obywatele tego kraju mogą czuć się zaproszeni, ale warunkiem uczestnictwa jest znajomość języka polskiego. Warto dodać, że do obywateli Ukrainy skierowany jest też inny program, w którym Youth Business Poland pomaga znaleźć pracę lub założyć / przenieść biznes.

Na międzynarodowej strona projektu zamieszczane są historie sukcesu uczestników, a wśród nich 12 osób z Polski, które ukończyły poprzednie edycje programu. Jednym z przykładów przełożenia wiedzy z programu na sukces biznesowy jest zespół Edu Space – przyszli do 2. Edycji programu jedynie z pomysłem pomysłem, a obecnie zatrudniają ponad 50 osób. Inspirujące case study ich sukcesu znajdziecie na stronie.

Inne aktualności

Finał EIT Jumpstarter – dwa zespoły absolwentów Szkoły Pionierów PFR nagrodzone w Europejskim konkursie.

MEDmeetsTECH – technologie, problemy i przyszłość medtechu [Rozmowa]