Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Poszukujesz inwestora? Sprawdź, jak zrobić to dobrze w bezpłatnym e-booku!

Poszukiwanie inwestora to jeden z naturalnych etapów rozwoju start-upu. Nie każdy rodzaj finansowania będzie jednak odpowiedni dla wszystkich spółek, a i przekonanie VC czy aniołów biznesu do zainwestowania w rozwiązanie to wymagające przedsięwzięcie. Jak przygotować się do rozmów z inwestorami? To temat kolejnego e-booka z serii „Zrób startup DOBRZE!”, przygotowanego przez akcelerator co.brick venture building.

Masz świetny pomysł na biznes, który został pozytywnie odebrany przez potencjalnych klientów. Jesteś również po etapie tworzenia MVP. Czas zdobyć kapitał na dalszy rozwój firmy! Jeśli poszukujesz go u inwestorów, musisz mieć świadomość, że chętnych na pozyskanie środków finansowych jest zdecydowanie więcej niż dostępnego na rynku kapitału. Co to oznacza? Musisz dobrze przygotować się do spotkania z potencjalnym inwestorem, bo w biznesie, jak w każdej dziedzinie życia, dobre pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz.

Przygotowanie do rozmów z inwestorami jest tematem drugiego e-booka wydanego przez co.brick venture building w serii „Zrób startup DOBRZE!”.

Czego dowiesz się z publikacji?

  • Na jakim etapie rozwoju firmy zapukać do inwestorskich drzwi?
  • Jak przygotować się do procesu pozyskania funduszy inwestycyjnych?
  • Które 6 błędów często popełniają start-upy?
  • Jakie są warunki udanej współpracy start-upu z VC? Które czynniki - z punktu widzenia funduszu - zwiększają szansę na zwrot z inwestycji?
  • Jak wygląda struktura udziałowa spółki (cap table) i jak istotna jest dla budowy wartości spółki?
  • Jak opowiedzieć o rozwijanym produkcie lub usłudze, by pozyskać inwestycję?

Partnerem publikacji jest startup.pfr.pl. E-book jest zbiorem artykułów przygotowanych przez partnerów ekosystemowych co.brick venture building, który są związani z polskim środowiskiem inwestycyjnym. Autorami tekstów są: Małgorzata Skorupa z co.brick venture building, Agata Torosiewicz ze startup.pfr.pl, Tomasz Paluch z firmy konsultingowej BTLA, a także przedstawiciele funduszy inwestycyjnych: Dagmara Strzębicka z EduLab, Elena Olichowska-Szydłowska z Terra Seed oraz Katarzyna Papież-Pawełczak z Spin-Us.

Czasy, kiedy na rynku było więcej kapitału niż ciekawych przedsięwzięć, zdecydowanie minęły. Aby zainteresować inwestorów pomysłem, startupy powinny rzetelnie przygotować się do każdego spotkania. Właśnie dlatego przygotowaliśmy tego e-booka. Omówiliśmy w nim chyba wszystkie najistotniejsze kwestie związane z działaniami mającymi na celu nawiązanie współpracy z inwestorem: od przedstawienia roli funduszu inwestycyjnego w startupie, poprzez wskazówki dotyczące zarządzania cap table do krótkiej instrukcji przygotowania pitch decka – powiedział Kuba Nagórski, główny zarządzający co.brick venture building. Zapraszamy także do przeczytania naszej rozmowy z Kubą Nagórskim.

Z pełną treścią e-booka "Zrób startup DOBRZE! Przygotowanie do rozmów z inwestorami" zapoznasz się na stronie.

Jeśli interesuje Cię tematyka skutecznego pozyskiwania inwestycji, skorzystaj również z naszego bezpłatnego kursu online – „Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy?”. Materiał został przygotowany przez ekspertów z PFR Ventures i EY, funduszy SMOK Ventures i SpeedUp Venture Capital Group oraz kancelarii Lawmore.

Inne aktualności

Technologia kwantowa – czym jest i jakie branże zrewolucjonizuje?

Technologiczne podcasty, których powinieneś posłuchać