Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Poland Prize – akceleracja dla europejskich start-upów

Aż 9 akceleratorów wybrała PARP do prowadzenia programów w ramach programu Poland Prize. Budżet programu wzrósł od 60 mln zł do 86,2 mln zł. Wśród oferujących akcelerację są m.in. MIT Enterprise Forum CEE, Accelpoint, Huge Thing, Space3ac, #OMGKRK i Krakowski Park Technologiczny. 

Celem akceleratorów będzie znalezienie poza Polską start-upów o odpowiednim potencjale wzrostu, które rozpoczną działalność w naszym kraju. Po zakończonej akceleracji i zarejestrowaniu spółki w Polsce, firmy te mogą liczyć na grant wysokości do 50 tys. zł, który może zostać przeznaczony na sfinansowanie pierwszych 3 miesięcy działalności, opiekę opiekuna start-upu, zatrudnianie pracowników, nawiązywanie relacji oraz promocję.  

Jeśli start-up w okresie akceleracji lub podczas pierwszych trzech miesięcy działania nawiąże kontakt z lokalnym partnerem biznesowym, mogą otrzymać kolejny grant, wynoszący do 250 tys. zł na akcelerację i wdrożenie rozwiązania. Działające w ramach Poland Prize akceleratory mają zapewnić także wsparcie postakceleracyjne. Całym programem ma zostać objęte kilkadziesiąt start-upów z całej Europy. 

– To już druga odsłona programu Poland Prize, który organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jego pilotażowa wersja została zrealizowana w latach 2018-2020 i pomogła sprowadzić do Polski ponad 100 młodych spółek. Liczba chętnych do prowadzenia kolejnych programów akceleracyjnych dla zagranicznych talentów biznesowych pokazuje, że ten format cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Takie dane cieszą i pokazują, że odgrywamy ważną rolę w globalnym wyścigu o uwagę startupów – ocenia Mikołaj Różycki, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Kolejna edycja Poland Prize to aż 9 operatorów 

Poprzednia odsłona Poland Prize była przeprowadzana przez 5 podmiotów – obecnie ta lista wzrosła do 9. Do prowadzących poprzednią edycję space3ac i Huge Thing dołączyły kolejne podmioty. Są to MIT Enterprise Forum CEE, #OMGKRK, Krakowski Park Technologiczny, Accelpoint, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Kielecki Park Technologiczny i IDEA Global

Jednym ze start-upów, które kończyły program Poland Prize było rumuńskie Pago - Spędziliśmy trzy miesiące na akceleracji, poznaliśmy rynek i wtedy pojawiła się już decyzja, żeby wejść do Polski jako do pierwszego kraju poza Rumunią – mówił w rozmowie ze startup.pfr.pl co-founder fintechowej firmy Adrian Cighi. 

Inne aktualności

Szkoła Pionierów PFR: czyli jak zacząć przygodę z przedsiębiorczością

Ruszyła rekrutacja do 7 edycji Szkoły Pionierów PFR!