Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Październikowe eventy i programy na które warto zwrócić uwagę

Październikowa aura może nie nastrajać do wychodzenia z domu, ale dużo dzieje się w ekosystemie start-upowym. Zobacz, na jakie wydarzenia warto się wybrać, a do jakich programów akceleracyjnych można się zgłosić?

9.10 – Start Smart CEE

Do 9 października można zgłosić się do akceleratora Start Smart CEE. Jeszcze w zeszłym roku nazywał się MIT Enterprise Forum CEE, ale pozostał związek z Massachusets Institute of Technology. Akcelerator poszukuje firm w dwóch ścieżkach – pierwszej dla początkujących founderów z pomysłem, którego działanie są w stanie zaprezentować, ale bez działającego biznesu, drugi dla dojrzalszych firm, które posiadają już działający prototyp, a chciałoby go komercjalizować we współpracy z korporacjami i skalować się na nowych rynkach.

W czasie 5 miesięcy akceleratora 25 przyjętych start-upów działających w takich sektorach jak BioTech, Enterprise Software, Food & Agritech, Energy Efficiency & Environmental Sustainability, Customer Engagement, Retail Tech oraz nowych materiałów.

Do tej pory w 15 edycjach akceleratora wzięło udział ponad 3000 start-upów, a przeszło 300 uzyskało wsparcie. Wśród najbardziej rozpoznawalnych start-upów, które wzięły udział we wcześniejszych edycjach są m. in.: Telemedico, Hashiona, Genomtec, Zowie, StethoMe, Lerta, Plantalux, WorkAI, PlanetHeroes czy Symmetrical AI.

Więcej informacji

10.10 – Co czeka Cię w akceleratorze IDA?

IDA Bootcamp to program wsparcia technologii o potencjale podwójnego zastosowania tworzony przez PFR we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz Polską Grupą Zbrojeniową SA. Partnerem technologicznym IDA Bootcamp jest PGZ Stocznia Wojenna, natomiast Partnerem merytorycznym programu jest Krakowski Park Technologiczny. Do programu poszukujemy zespołów, które rozwijają technologie takie jak:

  • pojazdy autonomiczne
  • sztuczna inteligencja
  • bezpieczne przesyłanie danych.

Jak będzie wyglądał akcelerator IDA?  Dla kogo jest program? Co zyskasz biorąc udział w bezpłatnym bootcampie? Dowiesz się podczas naszego webinaru, który odbędzie się 10.10 o godz. 13:00. Wezmą w nim udział m.in przedstawiciele PFR i Krakowskiego Parku Technologicznego. Webinar będzie prowadzony w języku polskim.

Rejestracji na webinar dokonasz poprzez wypełnienie krótkiej ankiety.

12.10 – Let’s get (c)loud

Dwunastego października o godzinie 17:00 w warszawskim biurze Google Cloud odbędzie się spotkanie „Let’s get (c)loud” – organizowane przez Operatora Chmury Krajowej. Temat przewodni spotkania to Generatywna AI.

Paneliści i goście spotkania porozmawiają o szansach i zagrożeniach dla start-upów związanych z generatywną sztuczną inteligencją, tym jak wykorzystać ją w rozwoju produktu, czy jak wsparcie AI pomaga w tworzeniu fintechu.

Więcej informacji na stronie organizatora. Wydarzenie jest darmowe, ale obowiązuje na nie rejestracja.

15.10.2023 r. Mother and Child Startup Challenge

Do północy 15 października można zgłosić się do Mother and Child Startup Challenge – to konkurs dla start-upów z branży medtech Inicjatorem projektu jest Instytut Matki i Dziecka w konsorcjum z 5 szpitalami klinicznymi. Są to:

  • Centrum Medyczne „Żelazna” w Warszawie,
  • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie,
  • Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi,
  • Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku,
  • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Konkurs ma ambitny cel – chce zredefiniować podejście i możliwości współpracy start-upów medycznych z publicznym sektorem ochrony zdrowia. Inicjatywa ma zapewnić rozwój najbardziej innowacyjnych rozwiązań i wyznaczać trend sprzyjający zintegrowaniu zwinnych przedsiębiorstw z ośrodkami medycznymi.

Wśród nagród dla zwycięzców są m.in. wdrożenia w 6 szpitalach, wsparcie w rozwoju technologii, mentoring czy darmowe kredyty chmurowe.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://motherandchildstartupchallenge.pl/.

17.10.2023 Cyfrowa Wyprawka dla Firm.Kolejne spotkanie online z firmą Symfonia

To spotkanie online, którego celem jest wsparcie przedsiębiorców w przygotowaniu się do nowego obowiązku, jakim jest Krajowy System e-Faktur i w dalszej drodze ku digitalizacji. W darmowym webinarze, który rozpocznie się o godz. 10:00, przedstawiciele partnera opowiedzą o tym, jaki wpływ zmiana formy faktury może mieć na procesy akceptacji w organizacji.

Link do zapisu

18.10 Aula Wrocław

W tym miesiącu najstarsze spotkanie dla start-upów w Polsce przenosi się do Wrocławia. To pierwsza edycja Auli poza Warszawą, a spotkanie dotyczyć będzie tematu exitów. Wśród gości znajdują się m.in. founderzy Displate czy Surfera, oraz przedstawiciele funduszy venture Capital. Jak przeprowadzić wyjście ze start-upu – zarówno ze strony inwestora, jak i założyciela firmy? Dowiesz się podczas spotkania!

Więcej informacji i zakup biletów pod linkiem.

Inne aktualności

Polskie AI kolejnym krajowym jednorożcem – co robi ElevenLabs?

Monika Synoradzka: Po co korporacje robią akceleratory start-upów?