Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Odniosłeś porażkę? Czas na Nowy Start – program PARP

Twój pierwszy biznes się nie udał? To może zdarzyć się każdemu początkującemu przedsiębiorcy. PARP rozpoczął program dla tych, którzy podchodzą do zakładania swojego biznesu po raz kolejny po porażce.

Program Nowy Start jest skierowany do MŚP, które zniknęły z rynku, ale ponownie zaczęły działalność biznesową. Wziąć w nim udział mogą przedsiębiorcy, którzy w ciągu 24 miesięcy od przystąpienia do projektu zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej, która była aktywna przez przynajmniej 1,5 roku lub w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu ponownie podjęli działalność gospodarczą w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, albo jako wspólnicy spółki prawa handlowego.  

Dofinansowanie na szkolenia i pomoc doradców 

Środki finansowe, które dotrą w ramach programu przedsiębiorcy są bezzwrotne, a udział w programie nie wymaga wkładu własnego – jednak można przeznaczyć je tylko na konkretne cele – rozwój kompetencji w zakresie prowadzenia firmy i przeszkolenie zatrudnionych już pracowników. Oprócz tego można też wydać pozyskane środki na pomoc analityka i doradców biznesowych – tak, aby w pełni poznać przyczyny poprzedniego niepowodzenia i zaadaptować biznes do zmieniających się warunków na rynku i konkurencji. 

Więcej informacji znajduje się na stronie PARP – a za program odpowiada czterech regionalnych operatorów, do których można składać wnioski. W zależności od operatora różni się termin składania aplikacji – może to być koniec maja, czerwca, albo nawet w 2022 roku. 

– Dzięki temu projektowi setki niepowodzeń można przekuć w sukces. Ale to uda się tylko osobom, które maksymalnie wykorzystają swoje dotychczasowe doświadczenie oraz wiedzę zdobytą na naszych szkoleniach i sumiennie przygotują się na kolejne biznesowe wyzwania – wyjaśnia ekspert z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP. 

 

Inne aktualności

Ruszyła rekrutacja do 7 edycji Szkoły Pionierów PFR!

Kraków w Akceleratorze DIANA NATO! Co to znaczy? Rozmawiamy z prowadzącymi program