Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Nie przegap! 12 najciekawszych wydarzeń maja - konferencje, hackathony i akceleracja

Jak co roku początek maja mija pod znakiem długiego weekendu i odpoczynku. Energia zdecydowanie przyda się Ci na resztę miesiąca, który obfitować będzie w interesujące wydarzenia! Przygotowaliśmy zestawienie aż 12 konferencji, hackathonów i programów rozwojowych dla początkujących przedsiębiorców. Sprawdź, którego wydarzenia nie możesz przegapić!

Impact’22

Kiedy: 11-12 maja

Gdzie: Poznań Congress Center / online

Największym wydarzeniem maja będzie z pewnością kolejna edycja konferencji Impact. To 2 dni dyskusji rozgrywających się na 6 scenach i wokół 19 obszarów tematycznych. Wśród nich znajdą się takie zagadnienia, jak Digital Future, Green Economy, Industry 5.0, Energy, Mental Health czy Women Empowerment. W wydarzeniu weźmie udział ponad 400 speakerów, wśród których znajdą się przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz polityki z Polski i zagranicy.

fot. materiały organizatora

Top speakerami na Impact’22 będą:

 • prof. Yuval Noah Harari, najważniejszy historyk ostatniej dekady na świecie,
 • prof. Erin Meyer z INSEAD,
 • Mateusz Morawiecki, premier RP,
 • Carl Bildt, współprzewodniczący Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych,
 • Alina Polyakova - szefowa wpływowego waszyngtońskiego think tanku CEPA,
 • prof. Bogdan de Barbaro, terapeuta i legenda polskiej psychiatrii,
 • Natalia Hatalska, założycielka Instytutu Badań nad Przyszłością,
 • prof. Jeffrey Pfeffer, jeden z najważniejszych teoretyków zarządzania na świecie,
 • Robert Kubica, polska legenda sportów motorowych,
 • prof. Marcin Piątkowski, ekonomista Banku Światowego.

W konferencji wziąć udział możesz stacjonarnie w Poznaniu lub śledzić jej przebieg online. 

Na jakie jeszcze wydarzenia warto zarezerwować czas w maju?

DANONE ACCELERATION Program

Kiedy: 5 maja (spotkanie wdrożeniowe)

Gdzie: Park Naukowo-Technologiczny w Opolu

Rusza pierwsza edycja konkursu akceleracyjnego DANONE ACCELERATION Program. To inicjatywa współorganizowana przez Danone i Park Naukowo-Technologiczny w Opolu. Skierowana jest do innowatorów powyżej 16. roku życia, którzy mają pomysł na nowatorskie rozwiązania, możliwe do wdrożenia w opolskiej fabryce firmy Danone.

fot. materiały organizatora

W ramach programu DANONE ACCELERATION odbędzie się cykl szkoleń z ekspertami, program mentoringowy, a dla zwycięskiego projektu możliwość jego wdrożenia w fabryce Danone. Pomysły można zgłaszać w jednej z dwóch kategorii -

Automatyzacja procesów w systemach zarządzania firmą:

 • Robotic Proces Automation,
 • narzędzia klasy Business Intelligence,
 • aplikacje low code.

Zielona fabryka:

 • redukcja emisji,
 • ochrona środowiska,
 • oszczędności w obszarze zużycia energii elektrycznej i wody.

5 maja o godz. 17:00 w PNT w Opolu odbędzie się spotkanie wdrożeniowe, ale pomysły konkursowe można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej https://danone.pnt.opole.pl/ do końca maja.

MEDmeetsTECH

Kiedy: 12 maja

Gdzie: Warszawa, Sound Garden Hotel / online

fot. materiały organizatora

Zdrowie to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów polskiego rynku start-upowego, jak również sektor, w którym zapotrzebowanie na innowacje jest ogromne. Jak rozwija się obszar sztucznej inteligencji w zdrowiu?

12 maja odbędzie się 13. edycja konferencji MEDmeetsTECH, której tematem będą m.in. o kierunki rozwoju obszaru Artificial Intelligence (AI), Virtual Reality (VR) Augumented Reality (AR) oraz nowych technologie w telemedycynie. Na ten dzień zaplanowano również debatę oraz prezentację najciekawszych start-upów branży medtech w Polsce.

MEDmeetsTECH to wydarzenie, którego celem jest łączenie świata medycyny, start-upów i biznesu. Po raz drugi odbędzie się ono w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online. Hasłem przewodnim spotkania będzie obszar #Artificial Intelligence.

Organizatorzy zaplanowali kilka sesji tematycznych. Wśród nich znajdują się: „Trendy”, podczas których prelegenci będą rozmawiać o tym, w którym kierunku zmierzają prace związane ze stosowaniem sztucznej inteligencji w obszarze ochrony zdrowia, a także w jaki sposób technologia zmienia obraz współczesnej medycyny. Podczas sesji: „Rynkowy know-how” pojawią się kwestie tworzenia aplikacji do rehabilitacji z wykorzystaniem inteligentnej odzieży, stosowania rozwiązań typu HOLO, AI, VR czy metaverse oraz budowania ekosystemów firm i ich produktów.

Szczegóły konferencji znajdziesz na stronie.

The Hack Summit 2022

Kiedy: 12 maja 2022
Gdzie: Warszawa, PGE Narodowy

fot. materiały organizatora

Kolejne wydarzenie, które odbędzie się 12 maja to The Hack Summit, czyli kontynuacja konferencji What The H@ck pod nową marką. To jedno z najciekawszych wydarzeń dotyczących szeroko pojętego cyberbezpieczeństwa. Organizatorzy zapowiadają kilkanaście ścieżek tematycznych, jak również wystąpienia topowych prelegentów z kraju i zagranicy. W ramach The Hack Summit odbędą się także targi pracy, produktów i usług IT Security.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Academic Partners i Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

CASSINI Hackathon

Kiedy: 12-14 maja 2022
Gdzie: Krakowski Park Technologiczny

fot. materiały organizatora

W maju nie zabraknie także wydarzeń skierowanych do programistów. W dniach 12-14 maja w Krakowie odbędzie się maraton programowania, którego celem jest wypracowanie rozwiązania dla branży turystycznej, z wykorzystaniem łatwo dostępnych danych satelitarnych i nawigacyjnych.

W wydarzeniu wziąć udział mogą całe zespoły (minimum trzyosobowe), jak również pojedyncze osoby, które stworzą zespoły na miejscu, po zapoznaniu innych uczestników wydarzenia. Dla zwycięzców czeka nagroda w wysokości 10 tys. zł.

Zainteresowani mogą zarejestrować się poprzez stronę: https://hackathons.cassini.eu/

Javeloper 2022  

Kiedy: 12 maja 
Forma: online

fot. materiały organizatora

Jeśli pracujesz w języku Java, obowiązkowym punktem majowego programu powinna być dla Ciebie konferencja Javeloper 2022. To największe w Polsce wydarzenie w całości poświęcone temu językowi. Podzielone jest na cztery ścieżki tematyczne, skierowane do architektów, developerów, devopsów, specjalistów od bezpieczeństwa, specjalistów cloud i big data. Podczas Javeloper 2022 możecie również wziąć udział w Wirtualnych Targach Pracy Javeloper.

Startup Shaker

Kiedy: 14-15 maja

Gdzie: Urząd Dzielnicy Warszawa Ursynów

fot. materiały organizatora

Startup Shaker to wydarzenie odbywające się w ramach Startup Art, czyli programu wsparcia biznesowego skierowanego do przedstawicieli i przedstawicielek warszawskiego sektora kreatywnego. Podczas Startup Shakera stworzone zostaną kilkuosobowe, multidyscyplinarne zespoły, które pod okiem mentorów dopracują swój pomysł na biznes.

Na zakończenie Startup Shakera wszystkie zespoły zaprezentują się przed jury, które wybierze 10 najlepszych projektów, które zakwalifikują się do następnego etapu programu Startup Art. – warsztatów doradczo – rozwojowych i konsultacji z trenerami Startup Academy. Na najlepsze zespoły czeka wyjazd na zagraniczną konferencję South Summit w Madrycie.

Infoshare F3

Kiedy: 19 maja

Gdzie: Gdańsk, Tauron Arena

fot. materiały organizatora

Kolejne wydarzenie skierowane do sektora IT to konferencja przygotowana przez Infoshare. Co istotne, choć wejście w pakiecie standard jest bezpłatne, całkowity koszt biletów premium zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na akcję „SOS Ukraina”.

W ramach konferencji Infoshare F3 uczestniczyć będzie można w 6 ścieżkach tematycznych dla specjalistów z branży IT na każdym poziomie zaawansowania: programming, front-end, DevOps, AI/ML, software architecture, people & culture.

Na scenie Infoshare F3 wystąpią między innymi:

 • Piotr Konieczny, założyciel Niebezpiecznik.pl, największego w Polsce serwisu o cyberbezpieczeństwie;
 • Mo Haghighi, Head of Developer Ecosystems w IBM w Europie;
 • Łukasz Lach, jedyny Docker Capitan w Polsce, Docker Certified Associate, Docker Community Leader w Warszawie;
 • Andrew Harmel-Law, Tech Principal w ThoughtWorks i entuzjasta Domain-Driven Design;
 • Tomasz Stachlewski, szef zespołu architektów w Amazon Web Services na Europę Środkowo-Wschodnią;
 • Paweł Noga, niezależny konsultant, który współtworzył startup Habana Labs sprzedany Intelowi za 2 miliardy dolarów;
 • Dale Lane, Senior Cloud Engineer w IBM Client Engineering i autor narzędzia do nauki machine learning dla dzieci;
 • Paco van Beckhoven, konsultant w OpenValue, gdzie pomaga klientom tworzyć lepsze oprogramowanie;
 • Jakub Pilimon, Principal Technologist w Pivotal, szkoleniowiec w Bottega IT Minds i pasjonat Domain-Driven Design oraz architektury ewolucyjnej.

Cloud Summit 2022

Kiedy: 19 maja

Gdzie: Online

fot. materiały organizatora

Cloud Summit 2022 jest polską konferencją poświęconą chmurze obliczeniowej: Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud Platform. Udziałem w niej szczególnie zainteresowani powinni być architekci, developerzy, specjaliści od bezpieczeństwa, wirtualizacji, IoT, data, AI, Machine Learning i Business Intelligence. Podczas konferencji odbędą się wykłady prowadzone przez przedstawicieli wiodących firm zajmujących się cloud w Polsce, jak również Wirtualne Targi Pracy Cloud.

ACE! 2022

Kiedy: 19-20 maja 2022
Gdzie: Kraków, Multikino / online

fot. materiały organizatora

ACE! jest największą w regionie konferencją skupiającą się wokół tematu wytwarzania lepszego oprogramowania. To już 11. edycja wydarzenia, które tym razem połączy dwie ścieżki: Agile Software Development oraz Product Design & Management.

 • Ścieżka Building Software Better zawiera tradycyjne ACE! treści, takie jak Agile, Lean, Scrum, Kanban, Myślenie systemowe i inne metody usprawniania procesu tworzenia oprogramowania To świetne miejsce do nauki dla Scrum Masterów, Agile Coachów, Project & Product Managerów, Team Liderów, uczestników C- stanowisko i wszystkich zaangażowanych w proces Dostawy Produktu.
 • Ścieżka Building Better Products, która zawiera tematy Lean Startup, LeanUX, Design Thinking i Customer Development. Ta ścieżka jest przeznaczona dla wszystkich zaangażowanych w tworzenie produktów, w tym menedżerów produktów, projektantów interfejsu użytkownika i interakcji oraz projektantów i badaczy UX.

W wydarzeniu można wziąć udział zarówno stacjonarnie w Krakowie, jak i w formie online – z dowolnego miejsca na Świecie!

I <3 marketing & technology

Kiedy: 18-20 maja

Gdzie: Warszawa, Multikino Złote Tarasy / online

fot. materiały organizatora

W maju nie zabraknie ważnego wydarzenia dla branży marketingowej. Kolejna edycja konferencji I <3 marketing & technology potrwa 3 dni i zgromadzi aż 60 prelegentów, rywalizujących między sobą o nagrodę dla najlepszej prezentacji.

Konferencja została podzielona na kilka ścieżek tematycznych:
I ❤ social media
I ❤ tech – NOWOŚĆ!
I ❤ marketing
I ❤ tv & video – NOWOŚĆ!
I ❤ seo & content

Aby dowiedzieć się więcej o konferencji, warto zajrzeć na stronę internetową ilovemkt.pl

Wolves Summit 2022

Data: 24-27 maja 2022

Gdzie: Wrocław, Wrocław Congress Center / online

fot. materiały organizatora

Na koniec maja odbędzie się kolejna - 12. już edycja Wolves Summit. Organizatorzy zapowiadają m.in. konkurs dla wyselekcjonowanych 100 start-upów, które będą mogły zaprezentować swój pomysł biznesowy przed jury oraz inwestorami. Ponadto, konferencja to także 60 godzin wykładów zorientowanych na technologię, przemówień, dyskusji panelowych oraz okazja do wzięcia udziału w spotkaniach networkingowych w większym gronie oraz 1:1. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie we Wrocławiu oraz w formie online na platformie Hopin.

Inne aktualności

CEE VC Summit: Wnioski dla start-upów? O pieniądze może być trudniej

Zaprezentuj swój start-up – zgłoś się na scenę Infoshare, do Oslo lub do… Instytutu Matki i Dziecka