Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Nie przegap! Najważniejsze wydarzenia ostatnich dni sierpnia oraz września

Po wakacyjnej przerwie, i start-upowe, i technologiczne eventy powracają z pełną mocą! Konferencje, webinary, dyskusje... Każdy znajdzie coś dla siebie. Wybraliśmy 9 najciekawszych wydarzeń, które naszym zdaniem warto odwiedzić w ostatnich dniach sierpnia i we wrześniu. 

Mazovian Startup

Kiedy: 31 sierpnia

Gdzie: Mazowsze

Jeszcze tylko do środy możesz zgłosić swój projekt do programu akceleracyjnego Mazovian Startup. To już III edycja wydarzenia skierowanego do innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie start-upów z Mazowsza. W dotychczasowych dwóch edycjach uczestniczyły m.in. takie start-upy jak Sundose, Cashy czy Plantalux. Udział w Mazovian Startup ma przynieść zespołom kompleksowe wsparcie i przyśpieszenie rozwoju produktu lub usługi, nad którymi pracują.

III edyca programu ma skupić się na rozwiązaniach, które pomagają w zapobieganiu zmianom klimatycznym oraz wspierają odpowiedzialny rozwój sektora rolno- spożywczego. Przykładowe projekty mogą dotyczyć: zielonych technologii, zrównoważonej produkcji i uprawy, ekologicznej żywności, odpowiedzialnej produkcji, redukcji śladu węglowego. Na zwycięzców czekają nagrody z łącznej puli 75 tys. zł.

DevConf 2022

Kiedy: 31 sierpnia – 2 września

Gdzie: Łódź

Jedna z najważniejszych odbywających się w Polsce konferencji skierowanych do programistów odbędzie się w tym roku w Łodzi. Wydarzenie podzielone jest na dwie części: 31 sierpnia wziąć udział można w warsztatach przedkonferencyjnych m.in. z wprowadzenia do rzeczywistości mieszanej czy projektowania opartego na domenach, a w dniach 1-2 września odbędzie się właściwa konferencja z udziałem 37 ekspertów z całego świata.

Creating technology of the future – Innovation

Kiedy: 7 września

Gdzie: online

Czy wiesz, że ze sprzętu Motorola korzystali komunikując się z Ziemią pierwsi astronauci na księżycu? Koncern Motorola stworzył również jedno z pierwszych urządzeń walkie-talkie, w czym istotny udział miał polski inżynier Henry Magnuski. Podczas bezpłatnego webinaru eksperci z Motorola Solutions opowiedzą o tym, jak powstaje komunikacja o znaczeniu krytycznym.

Speakerami podczas spotkania będą Aleksandra Wojakiewicz - europejski i polski rzecznik patentowy z ponad 15 lat doświadczenia w identyfikowaniu innowacji, wspieraniu wynalazców i dochodzeniu patentów oraz Grzegorz Kaplita - Menedżer Techniczny Inżynierii Oprogramowania i Rzecznik Patentowy z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy nad projektami IT jako programista, architekt, kierownik techniczny i kierownik.

Polish Challenge Fund

Kiedy: 15 września

Gdzie: online

Polskie przedsiębiorstwa prywatne, instytuty badawcze i uczelnie wyższe do 15 września mogą składać wnioski do udziału w kolejnej edycji Polish Challenge Fund. Celem konkursu jest zidentyfikowanie obiecujących, innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią transfer polskiego know-how by osiągnąć pozytywne skutki na szeroką skalę i odpowiedzieć na wyzwania rozwojowe oraz aktualne potrzeby Republiki Mołdawii w obliczu wojny w Ukrainie.

Chętni do udziału w programie mogą zgłaszać rozwiązania w 3 kategoriach:

  1. Zielone technologie i przystępne cenowo źródła energii;
  2. Innowacje cyfrowe i nowe rozwiązania dla sektora ICT;
  3. Rynki, zatrudnienie i inne wsparcie.

Wnioskodawcy muszą zaangażować lokalnych partnerów, aby zapewnić wykonalność w warunkach lokalnych oraz promować zrównoważony rozwój i skalowalność rozwiązania. Przewidywana długość umowy to 7-9 miesięcy.  

Polishopa Conference 2022

Kiedy: 12-13 września

Gdzie: Bydgoszcz

9. edycja POLISHOPA Conference to wydarzenie dla pasjonatów i praktyków świadomego projektowania, uwzględniającego potrzeby człowieka i środowiska oraz okazja do poszerzenia wiedzy  z zakresu Design Thinking, User Experience, Service Design i szeroko rozumianego tworzenia innowacji.

Podczas konferencji eksperci opowiedzą o własnych doświadczeniach w projektowaniu i przedstawią case studies. Wśród prelegentów znajdą się m.in. przedstawiciele dużych firm i korporacji, takich jak Mars, Allegro czy ING Bank Śląski. Konferencję rozpocznie zaś dr Aga Szóstek, autorka książki „Strategia Umami”.

DesignWays Conf 2022

Kiedy: 19-20 września

Gdzie: Kraków

Designowi poświęcona będzie również dwudniowa konferencja DesignWays Conf 2022. To czwarta edycja wydarzenia, która ma służyć wymianie wiedzy i networkingowi wśród zarówno zaawansowanych, jak i początkujących projektantów.

Konferencja podzielona będzie na bloki tematyczne:

  • Design & Nocode
  • Inclusivity & Accessibility
  • Design(ers) matter
  • Research & Discovery
  • Design & Business
  • Design Strategy
  • Design Processes
  • UX & Product Design

Warsztaty z programowania komputerów kwantowych

Kiedy: 10-11 września i 17-18 września

Gdzie: online

Bezpłatne zdalne warsztaty z programowania komputerów kwantowych organizowane przez Fundację Quantum AI oraz QPoland! Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nauczyć się podstaw informatyki kwantowej oraz jak pisać proste kwantowe programy. Tym razem warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla osób w wieku 15-24 lat. Warsztaty realizowane są w ramach inicjatywy Meet and Code 2022, sponsorem wydarzenia jest SAP, a partnerem TechSoup Polska.

Formularz rejestracyjny będzie otwarty do 9.09.2022 lub do osiągnięcia limitu rejestracji (100 uczestników).

Tydzień Programisty

Kiedy: 6-14 września

Gdzie: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Poznań, Warszawa, online

Co roku 13 września na całym świecie jest obchodzony Dzień Programisty. Z tej okazji pasjonaci programowania z Fundacji CODE:ME po raz drugi organizują Tydzień Programisty, który w tym roku odbędzie się w dniach 6 – 14 września.

Tydzień programisty to spotkania, warsztaty i prelekcje związane z szeroko pojętą branżą IT. Wydarzenie ma być przestrzenią, w której przyszli i obecni programiści, pracodawcy, inwestorzy oraz eksperci będą mogli poznać się i nauczyć się od siebie jak najwięcej.

W tym roku na uczestników czekają tematy:

  • Testowanie
  • Cloud
  • Security
  • HR
  • Sztuczna inteligencja
  • Hardware

Zwieńczeniem wszystkich spotkań będzie konferencja Hello IT, która odbędzie się w Dzień Programisty 13 września! Podczas konferencji poruszone zostaną m.in. tematy obecnych trendów w IT, przemysłu 4.0, Cyber Security czy Data Science. Poruszony zostanie temat jak i czego się uczyć, jak się dalej rozwijać w IT. 

Aula Polska

Kiedy: 29 września

Gdzie: Warszawa, Centrum Praskie Koneser

Po przerwie wakacyjnej wraca również Aula Polska, czyli miejsce spotkań i dyskusji dla start-upowych twórców. Tematem kolejnego spotkania Auli będzie rekrutacja do start-upów. Jak przyciągać kandydatów i sprawiać, by Twój start-up zainteresował najlepszych? M.in. o tym opowiedzą Róża Szafranek, CEO HR Hints i Adam Górniak, CRO Booksy. Pozostali goście spotkania mają zostać potwierdzeni.  

Inne aktualności

Międzynarodowe targi BEYOND w Grecji – Zgłoś swój startup!

Kraków w Akceleratorze DIANA NATO! Co to znaczy? Rozmawiamy z prowadzącymi program