Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Klub Pionierów PFR

Kurs nie kończy się po kursie, czyli Klub Pionierów PFR

Szkoła Pionierów to miesięczny, intensywny program edukacyjny dla polskich przedsiębiorców organizowany przez Polski Fundusz Rozwoju i Allegro. Do tej pory odbyły się już dwie edycje projektu, co oznacza, że sieć absolwentów pod nazwą Klub Pionierów PFR liczy już 100 osób. W ostatni piątek (15 listopada) odbyło się jedno z comiesięcznych spotkań. Przekonaj się, o czym rozprawiają polscy wizjonerzy.

Owocne znajomości

Klub Pionierów PFR to miejsce, w którym byli uczestnicy Szkoły Pionierów PFR mają okazję do wspólnych spotkań i wymiany myśli. Podczas intensywnego 4-tygodniowego projektu, pomiędzy uczestnikami, mentorami i prowadzącymi stworzyły się unikatowe relacje, których podtrzymanie jest jednym z celów działania klubu. 

Alumni mają szansę uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach tematycznych. Podczas ich trwania kontynuują kształcenie w zakresie innowacji od topowych polskich start-upowców, a także wymieniają się wiedzą z kolegami i koleżankami poznanymi w programie. 

Crowdsourcing i Crowdfunding

15 listopada w siedzibie Allegro odbyło się spotkanie Klubu Pionierów PFR, podczas którego uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat Crowdfundingu i Crowdsourcingu. Są to działania polegające na pozyskaniu finansowania, bądź usług od szerokiej grupy odbiorców, często w formie open call. Najbardziej znanymi polskimi platformami zajmującymi się tym zagadnieniem jest wspieram.to oraz Polakpotrafi.pl, a także Lego Ideas. Obszar ten szczególnie zainteresował Pionierów z uwagi na fakt rosnącej popularności tego typu rozwiązań na rynku. Wielu z nich prowadzi młode projekty, a wykorzystanie w/w rozwiązań pozwoli nie tylko na ograniczenie kosztów, czy zbudowanie kapitału, ale w znacznym stopniu wspomoże proces budowania marki. 

Pierwszym prelegentem spotkania był Sebastian Starzyński z TakeTask, który opowiedział, na czym polega Crowdfuning oraz Crowdsourcing, a także wymienił korzyści, które można osiągnąć, inwestując w te rozwiązania. Następnie odbyła się prezentacja Karola Taka z Allegro na temat wykorzystania platform e-commerce’owych w biznesie. Spotkanie zakończyło się wykładem Katarzyny Bocheńskiej z Mudita Pure, która mówiła o praktycznym zastosowaniu Crowdfundingu z wykorzystaniem platformy Kickstarter. Swoją historię opierała na doświadczeniach marki, z którą pracuje.

Stałe wsparcie

Uczestnikami Szkoły Pionierów mogą zostać osoby w wieku od 20 do 35 lat, którzy założyli już działalność gospodarczą lub posiadają interesujący pomysł na biznes. Są to młodzi przedsiębiorcy o zróżnicowanym wykształceniu i doświadczeniu. W ramach Klubu Pionierów mają możliwość zdobycia wskazówek od ekspertów z różnych branż, stworzenia społeczności, skupionej wokół największego funduszu funduszy w Europie Środkowej i Wschodniej oraz budowania wartości polskiego ekosystemu innowacji. 

Dowiedz się więcej o programie Szkoła Pionierów i Klubie Pionierów na dedykowanej stronie internetowej.

Inne aktualności

Zapoznaj się z warunkami Szybkiej ścieżki NCBR – koronawirusy

Podejmij wyzwanie i weź udział w EIT Challenge