Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Kolejna edycja Let’s Get (c)loud – akceleratora Google i Chmury Krajowej

Ruszył nabór do kolejnej edycji akceleratora Let’s Get (c)loud, organizowanego przez Chmurę Krajową i Google Cloud. Przeznaczony jest on dla cyfrowych start-upów, które znajdują się przynajmniej na etapie MVP – i chcą skorzystać z możliwości oferowanych przez chmurę. Poza akceleracją program to także seria otwartych spotkań – w których wezmą udział m.in. przedstawiciele PFR. 

Let’s Get (c)loud to akceleracyjny program organizowany przez Chmurę Krajową i Google Cloud. Skierowany jest do technologicznych start-upów, które chcą wykorzystać możliwości chmury w swojej firmie. Poza akceleracją i pomocą mentorów program to także fundusze – zarówno w formie kredytów pozwalających na skorzystanie z chmury (do 100 tys. dolarów), ale też na walidację rozwiązań uczestników programu (Proof of Concept).

Kto może zgłosić się do programu?

Akcelerator przeznaczony jest dla projektów na poziomie MVP lub już istniejących na rynku. Ważną częścią rozwiązania tworzonego przez start-up ma być element technologiczny, a model biznesowy musi umożliwiać korzystanie z chmury. Ważną częścią wymagań jest też posiadanie minimum pięcioosobowego zespołu o kompetencjach technicznych.

Co ciekawe program nie posiada konkretnych terminów rekrutacji i czasu trwania - jest prowadzony w elastycznej formule, uczestnik sam wybiera terminy spotkań indywidualnych, a na większe spotkania czy webinaria dostaje zaproszenia. Organizacja może też kontaktować się z potencjalnymi uczestnikami nawet po zakończeniu programu.

Żeby wziąć udział w akceleratorze wystarczy wypełnić dostępny na jego stronie formularz – po kwalifikacji zespół zostanie na spotkanie, podczas którego poinformowany będzie o następnych krokach.

Co otrzymają uczestnicy Let’s Get (c)loud?

Akceleracja w programie to przede wszystkim zdobycie wiedzy technologicznej, dotyczącej nie tylko chmury, i biznesowego know-how – w formie indywidualnych konsultacji i sesji eksperckich, ale też pakietów szkoleniowych. Poza tym Chmura Krajowa i Google, jak już wspomnieliśmy współfinansuje walidację projektu, a także migrację danych z serwerów do infrastruktury chmurowej, oraz przekaże fundusze na działania w chmurze w wysokości do 100 tys. dolarów.

Akcelerowane start-upy otrzymają także zniżki na usługi prawne, a także dostęp do społeczności ChK Solution Hub i Google Cloud Marketplace.

Wydarzenia związane z Let’s Get (c)loud

Otwarte wydarzenia w ramach akceleratora zaczynają się już 22 września od spotkania online dotyczącego onboardingu do chmury, prowadzonego przez Jakuba Ochnio, Senior Cloud Advisor Consultant w Chmurze Krajowej. 29 września, także online, Maria Tyka-Majewska, Menedżer Zespołu w Departamencie Rozwoju Innowacji PFR, opowie o roli PFR w polskim ekosystemie start-upów. 4 października odbędzie się z kolei stacjonarne spotkanie, na którym gośćmi będą przedstawiciele Booksy, najprawdopodobniej pierwszego polskiego „jednorożca”

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie Chmury Krajowej.

Inne aktualności

W co inwestują polskie VC? [Raport PFR Ventures]

PFR Ventures startuje z programem zielonych inwestycji. 250 mln PLN na cztery fundusze