Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Five people working together around the table

Kolej próżniowa w akceleracji – poznaj doświadczenia Hyper Poland z udziału w akceleratorze GammaRebels powered by Poczta Polska

Konkurs Scale Up, realizowany w ramach programu Start in Poland, przyczynił się do uruchomienia 10 akceleratorów, które miały na celu połączenie potencjału początkujących, innowacyjnych przedsiębiorstw z zasobami i doświadczeniem dużych firm, w tym spółek Skarbu Państwa. Dzięki inicjatywie wsparcie otrzymało 220 nowych projektów oraz doszło do przynajmniej 59 wdrożeń nowych rozwiązań. Jak poszczególne firmy wspominają współpracę z akceleratorami? Poznaj historię Hyper Poland.

Hyper Poland to pionierska polska firma zajmująca się rozwojem technologii hyperloop. Koncepcja – spopularyzowana przez Elona Muska, amerykańskiego wizjonera i założyciela m.in. Tesli oraz SpaceX – zakłada napędzanie pojazdu przy pomocy lewitacji magnetycznej w rurze o obniżonym ciśnieniu, co zmniejsza opory powietrza. Dzięki temu możemy podróżować bardzo szybko przy niewielkim zużyciu energii. To połączenie zalet pociągu i samolotu, dzięki którym podróż z Gdańska do Zakopanego trwałaby 45 minut, a z Wrocławia do Warszawy 25 minut.

Poszukując sposobu na popularyzację projektu kapsuły oraz rozwijanie produktu przez nowe źródła finansowania, w tym od dużych klientów i spółek Skarbu Państwa, Hyper Poland wziął udział w programie akceleracyjnym GammaRebels powered by Poczta Polska, stworzonym przy współpracy HardGamma Ventures z Pocztą Polską i Bankiem Pocztowym. Program GammaRebels skupiał się na problemach z zakresu logistyki, optymalizacji pracy, cyfryzacji placówek, ale i innowacji finansowych oraz marketingowych. Biorąc udział w inicjatywie, firma mogła liczyć na szeroki pakiet wsparcia – do 200 000 zł bezzwrotnej dotacji na rozwój, szkolenia i usługi doradcze z zakresu prawa własności intelektualnej czy prowadzenia firmy, ale przede wszystkim bezpośredni kontakt z zarządem i pracownikami Poczty Polskiej i Banku Pocztowego oraz wsparcie dedykowanego mentora.

Jak firma podsumowuje swoje doświadczenia związane z programem oraz jak udział w inicjatywie wpłynął na jej rozwój? Przeczytaj studium przypadku: „Kolej próżniowa w akceleracji”  i dowiedz się m.in.:

  • jak przebiegł proces akceleracji;
  • jak wyglądała bieżąca współpraca na linii akcelerator-firma;
  • jakie wyzwania stały przed start-upem,
  • a także jakie korzyści przyniósł zespołowi udział w programie.

Inne aktualności

Raport o stanie świata startupów medycznych w Polsce

Jakich innowacji obronnych potrzebujemy w aktualnej sytuacji geopolitycznej? Rozmowa z Maciejem Kluczyńskim, prezesem Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego