Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Miasto

Innowacyjne działania polskich miast przeciwko COVID-19

Chcesz dowiedzieć się, czym jest Urzędomat lub, w których miastach służby porządkowe wykorzystały drony do patrolowania ulic? Poznaj najlepsze z praktyk, które w obliczu pandemii pomagają samorządom troszczyć się o swoich mieszkańców, wspierać przedsiębiorców oraz unowocześniać system edukacji, czy funkcjonowanie urzędów. Niektóre z zaproponowanych rozwiązań pomogą adresować problemy miast przyszłości.

Pandemia COVID-19 doprowadziła do wprowadzenia restrykcji, które utrudniały zwyczajne funkcjonowanie wielu osobom. O ich bezpieczeństwo i wygodę troszczą się samorządy, które od początku kryzysu wprowadziły nowe rozwiązania w wielu miastach Polski. W szczególności postawiono na innowacyjne rozwiązania technologiczne, które wprowadzono do usprawnienia kontaktu z urzędami, świadczenia zdalnych usług i porad, czy zmodernizowania edukacji. Również przedsiębiorcy otrzymali szeroki wachlarz pomocy w radzeniu sobie z kryzysem, a także zaopiekowano się osobami starszymi i szczególnie narażonymi na zarażenie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i poznać konkretne rozwiązania, które sprawdziły się i wyróżniły w Polsce, koniecznie przeczytaj artykuł Miejskie innowacje w obliczu COVID-19, które zostaną z nami na dłużej.

Inne aktualności

rynek pracy 2020

Rynek pracy w 2020r. - boimy się o przyszłość, ale doceniamy pracę zdalną

klub pionierów

Jesień w Klubie Pionierów PFR - inspirujące rozmowy i wyjątkowi goście