Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

science4football konferencja

III edycja Science4Football - jak piłka nożna funkcjonuje w czasie pandemii?

16 listopada odbyła się III edycja Science4Football – międzynarodowej konferencji z udziałem ekspertów, w tym członków sztabów europejskich klubów piłki nożnej. Celem wydarzenia była wymiana praktycznej wiedzy dotyczącej przygotowania zawodników i zespołów do gry w trwającym wciąż okresie pandemii.

Tegoroczna edycja Science4Football o nazwie „Covid-19 – efektywny powrót do gry” - jak wiele innych wydarzeń - odbyła się w całości online. Podczas wydarzenia wystąpili specjaliści ze świata europejskiej piłki nożnej, w tym m.in. trener Legii Warszawa - Czesław Michniewicz, koordynator medyczny w klubie Paris Saint Germain - Cristiano Eirale, trener przygotowania fizycznego w drużynie Atalanta Bergamo - Andrea Riboli, czy szef operacji skautingowych, Middlesbrough FC - Stephen Gent. Partnerem wydarzenia była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podczas wystąpień poruszono taki tematy jak zastosowanie nowoczesnych narzędzi w analizie taktycznej; wyzwania w przygotowaniu fizycznym do gry w okresie pandemii COVID-19 czy video skauting w footballu – szczególne znaczenie w okresie pandemii. Można było również zobaczyć, jak wyglądały treningi zawodników Legii Warszawa podczas pandemii, czy posłuchać o tworzeniu kultury doskonalenia się i zwyciężania w sportach zespołowych.

W trakcie konferencji odbył się również finał konkursu S4F StartUp Challenge. Był to konkurs skierowany do start-upów, które przygotowują rozwiązania:

  • poprawiające rezultaty sportowe zawodników i drużyn;
  • wspierające gromadzenie i analizowanie danych i przygotowanie taktyki;
  • pomagające leczyć i zapobiegać kontuzjom;
  • poprawiające stan zdrowia fizycznego i psychicznego społeczeństwa.

Sześcioosobowe jury składające się z przedstawicieli klubu Legia Warszawa, organizacji UEFA, firmy EY, funduszu WellTech1, fundacji Startup Poland oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, wybrało na zwycięzcę konkursu pochodzący ze Szwecji start-up Svexa. Głównym obszarem działalności firmy jest produkcja systemów analitycznych.

Svexa (akronim Silicon Valley Exercise Analytics) pomaga w uzyskaniu jak najbardziej efektywnego treningu, jak również regeneracji zawodników. Start-up rozwija produkty łączące wiedzę z zakresu fizjologii, nauki o danych oraz nowych technologii, z profilowaniem molekularnym, co ma przełożyć się na konkretne wyniki sportowe. Jak to wygląda w praktyce? Firma dostarcza sportowcom algorytm, który wskazuje każdemu z nich zindywidualizowane informacje treningowe w czasie rzeczywistym, tak by ich wydajność była jak najbardziej zoptymalizowana.

Więcej informacji o III edycji Science4Football znajdziecie na stronie science4football.com.