Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

HackYeah, największy hackathon w Europie, już w ten weekend. Hackuj z nami miasta!

Już 30 września w Krakowie rozpocznie się tegoroczny HackYeah – podczas największego w Europie stacjonarnego hackathonu uczestnicy mogą zmierzyć się z miejskimi wyzwaniami stawianymi przez PFR podczas wyzwania HackSQL. Dla czytelników startup.pfr.pl mamy też darmowe wejściówki.

HackYeah to od 2017 roku największy stacjonarny hackathon w Europie i trzeci na świecie. Dziewiąta jego edycja odbędzie się już między 30 września a 1 października w Krakowie. Tysiące programistów, designerów i entuzjastów IT z kilkunastu krajów zmierzą się w 24-godzinnym maratonie tworzenia informatycznych rozwiązań. Do tego zjedzą tony pizzy, wypiją litry kawy i będą mieli szansę na wygrania dużych nagród finansowych – w zadaniach otwartych i zadaniach partnerów – wśród których jest też miejski team Polskiego Funduszu Rozwoju.

Twórz i wdrażaj miejskie rozwiązania

Centrum GovTech i Polski Fundusz Rozwoju w ramach programu "Programuj Miasta z GovTech by PFR" uczestniczą w hackathonie tworząc wyzwanie HackSQL. Jego celem jest tworzenie rozwiązań sprzyjających rozwojowi mieszkańców oraz dostosowywanie edukacji do bieżących potrzeb – miejskie wyzwania stawiają Kołobrzeg, Kutno, Stargard i Świdnica, a dotyczą one m.in. kompetencji przyszłości, innowacyjnej przedsiębiorczości, nowoczesnego kształcenia i cyfryzacji edukacji. Nagrody w wypadku miejskich wyzwań to 10 tys. złotych za zwycięstwo i 25 tys. złotych na wdrożenie.

Jak wyglądają szczegółowo wyzwania miast? Kutno poszukuje systemu pozwalającego ocenić jakość kształcenia w danej jednostce oświatowej w stosunku do faktycznie poniesionych nakładów finansowych, Świdnica stawia przed programistami cel stworzenia platformy korelacji zawodów proponowanych przez szkolnictwo zawodowe w regionie a potrzebami kadrowymi pracodawców, Kołobrzeg poszukuje rozwiązania, które będzie wspierać w budowaniu społeczności osób zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym, w środowisku i projektach oraz strukturach, wzorowanych na akademickich, w szczególności współpracy z małym i większym biznesem a Stargard szuka platformy low-code/no-code, która możliwi uczniom szkół ponadpodstawowych nabycie kompetencji i wejście na rynek IT, oraz umożliwienie realizowania własnych projektów.

Więcej szczegółów dotyczących miejskich wyzwań w trakcie HackSQL znajdziesz na stronie PFR dla Miast.

Dla kogo jest HackYeah? Czy będzie największym hackathonem świata?

Organizatorzy zapraszają nie tylko programistów – do drużyny może dołączyć każdy! Jeśli jesteś kreatywny oraz chcesz uczynić świat lepszym miejscem, przyjdź i zobacz, jakie to proste. Poza tym organizatorzy chcieliby pobić dwa nowe rekordy – być największym maratonem programowania na świecie, i zebrać największą liczbę hackujących kobiet.

- Chcemy, żeby HackYeah było największym hackathonem na świecie. Od 2017 jesteśmy najwięksi w Europie, ale "dopiero" trzeci na świecie – przed nami jest Arabia Saudyjska i Rosja - mówi Paulina Tomaszewska, dyrektor komunikacji Proidea, organizatora hackathonu. Do tego organizatorzy chcą pobić też inny rekord – największej liczby programujących kobiet – potrzeba ich do tego tysiąca.

Dla uczestników, którzy chcieliby się zmierzyć z naszymi miejskimi wyzwaniami przygotowaliśmy specjalny kod „Programuj_Miasta” – z którym możesz zarejestrować się na HackYeah za darmo. Dzięki temu możesz wesprzeć zarówno polskie miasta, jak i bicie rekordu!

Inne aktualności

Kto zwyciężył w VI edycji Szkoły Pionierów PFR?

Już w piątek finałowa gala VI edycji Szkoły Pionierów – dowiedz się, kto wygrał i posłuchaj o 6 latach programu