Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

GovTech Forum for Start-up, InfoWeek i 5. konkurs Sieci Otwartych Innowacji - w ekosystemie dzieje się!

Wejście na rynki zagraniczne, wzrost innowacyjności czy współpraca z korporacyjnymi funduszami inwestycyjnymi – to tylko część korzyści płynących dla Twojej firmy z nowych inicjatyw GovTech Polska, PFR i ARP. Na czym polegają? Kto może wziąć udział? Przeczytaj!

GovTech Forum for Start-up

Dziś, 17 września, wystartowała możliwość zgłaszania się do GovTech Forum for Start-up! To szkolenie skierowane do - jak sama nazwa wskazuje - start-upów, posiadających rozwiązanie uzasadnione biznesowo oraz z potencjałem zastosowania na rynku; wykorzystujące nowoczesne technologie, w tym z zakresu sztucznej inteligencji i posiadające opis prototypu lub MVP produktu.

Jego celem jest wsparcie polskich firm technologicznych w zdobywaniu umiejętności i nawiązywaniu kontaktów potrzebnych do rozwoju firm za granicą. Ponadto, ważnym aspektem GovTech Forum for Start-up jest zacieśnianie relacji pomiędzy Polską a Niemcami w zakresie wymiany wiedzy na temat nowych technologii i innowacji oraz współpracy gospodarczej. W jaki sposób?

Kluczowym elementem programu jest organizowana wspólnie z Ambasadą Polski w Niemczech duża konferencja, której celem będzie połączenie polskich start-upowców z zagranicznymi inwestorami. Poza networkingiem, uczestnicy będą mogli liczyć na ekspercką wiedzę dotyczącą pozyskiwania funduszy czy ekspansji zagranicznej!

Do programu aplikować mogą zespoły, które:

  • mają już prototyp lub gotowy produkt/usługę;
  • są obecne na rynku ze swoim start-upem nie dłużej niż 5 lat;
  • znają język angielski na poziomie komunikatywnym;
  • mają duże ambicje i są głodne wiedzy!

Co istotne, zadanie rekrutacyjne wymaga nagrania maksymalnie 3 minutowej auto prezentacji oraz o krótkiej odpowiedzi o Twojej motywacji do udziału w wydarzeniu. Nie czekaj więc do ostatniej chwili, czyli do 26 września, kiedy nastąpi zamknięcie naboru do programu – zgłoś się już dziś!

InfoWeek

W poniedziałek 20 września rozpocznie się trzecia edycja InfoWeek, który potrwa do piątku 24 września. To tydzień spotkań z instytucjami Grupy PFR i zaproszonymi gośćmi, podczas których przedstawiane są działania wzmacniające odporność przedsiębiorstwa na wyzwania przyszłości. InfoWeek jest obowiązkowym punktem programu dla zainteresowanych wdrażaniem oraz udoskonalaniem w swoich organizacjach obszarów związanych z cyfryzacją, transformacją energetyczną oraz rozwojem innowacji.

Co prawda wydarzenie to skierowane jest głównie do dużych firm, jednak w tej edycji znajdą się także akcenty start-upowe. Dla każdego to okazja do zgłębienia wiedzy i zadania indywidualnych pytań ekspertom.

Działający w start-upach powinni być szczególnie zainteresowani:

  • odbywającym się w poniedziałek 20 września spotkaniem z akceleratorem Huge Thing i przedstawicielami PFR Ventures o tym, jak w praktyce działają CVC;
  • środową (22 września) prelekcją Chmury Krajowej, z którego dowiecie się, jak zrobić pierwszy krok do chmury? Pamiętajcie, że wiedzę w tym zakresie możecie pozyskać też w przystępnej formie z naszego kursu „Chmura w biznesie”!
  • piątkowym (24 września) spotkaniem Polską Agencją Inwestycji i Handlu i Instytutem Wzornictwa Przemysłowego dotyczącym rebrandingu przy ekspansji na rynki zagraniczne.

Poniżej znajdziecie szczegóły wydarzenia:

Sieć Otwartych Innowacji

Nieco później, bo 8 października 2021 r. wystartuje nowy nabór do Konkursu 5/2021 w ramach Sieci Otwartych Innowacji. To kolejna odsłona projektu Agencji Rozwoju Przemysłu, skierowanego do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które stawiają na rozwój technologiczny i poszukują finansowania na inwestycje w innowacje. Uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli skorzystać z refinansowania zakupu wartości niematerialnych i prawnych aż do kwoty 200 tys. euro – całkowity budżet konkursu to aż 5,5 mln zł!

Jaka jest idea tego przedsięwzięcia? Ma ono kreować i wspierać transakcje transferu technologii do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Celem jest również dofinansowanie zakupu innowacyjnych rozwiązań, których dawcami mogą być podmioty z całego świata.

Wspierać firmy uczestniczące w konkursie będą brokerzy technologii, którzy pomogą w wyborze najlepszej ścieżki rozwoju i przejściu przez proces złożenia wniosku o grant. Drugim aspektem są granty na transfer technologii, które umożliwiają częściowy zwrot kosztów zakupu licencji, patentu lub know-how rozwiązania, dzięki któremu przedsiębiorcy stają się bardziej konkurencyjni i zwiększają swoją produktywność.

W tej edycji przedsięwzięcia wprowadzona została lista rankingowa, na której umieszczane będą projekty ocenione pozytywnie w kolejności od najwyższej do najniższej liczby punktów, co oznacza, że im więcej punktów otrzyma projekt w toku oceny, tym ma większe szanse na uzyskanie dofinansowania.

Więcej informacji na temat konkursu i Sieci Otwartych Innowacji znajdziecie na stronie oraz w specjalnie przygotowanej prezentacji.

Inne aktualności

Tych wydarzeń nie możesz przegapić! Sprawdź najciekawsze inicjatywy nadchodzącego tygodnia

Ruszył nabór do Klimatonu dla miast - zgłoś się i stwórz aplikację dla lepszego klimatu!