Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Uścisk dłoni

Fundusze PFR Ventures dokonały 30 pierwszych inwestycji

Fundusze PFR Ventures od połowy 2019 roku zainwestowały już w 22 spółki. Do 2023 roku kwota, którą przeznaczą na ten cel sięgnąć ma aż 4 mld zł. Zobacz, czy Twój start-up może skorzystać z szansy na finansowanie.

Fundusze Venture Capital, utworzone przy współudziale środków PFR Ventures, od rozpoczęcia działania w połowie 2019 roku zapewniły już finansowanie dla 22 spółek, przekazując im 104 mln zł. Do 2023 roku w innowacyjne projekty zainwestowane zostaną aż 4 mld zł.

Dzięki inwestycjom w wybrane start-upy na wczesnym etapie ich rozwoju, polski kapitał zajmuje korzystną pozycję w strukturze majątkowej przedsiębiorstw o wysokim potencjale skalowania biznesu w Europie i na świecie. Zwiększa się przy tym szansa na stworzenie dużych przedsiębiorstw narodowych realizujących w kraju najbardziej marżowe operacje z najwyższych szczebli łańcuchów produkcyjnych. Według prognoz analityków PFR Ventures inwestycje Venture Capital w Polsce mogą w 2019 roku przebić dwukrotnie pod względem wartości rekordowy dotąd pod tym względem rok 2017.

Zgodnie z planem, spółka PFR Ventures objęła funkcję funduszu funduszy, dysponującego 2,7 mld zł. Prawie połowa z tych środków została już przekazana zespołom zarządzającym inwestycjami poszczególnych podmiotów. Dalej mają one trafiać, w ramach pięciu poniższych programów, do innowacyjnych przedsiębiorstw na różnych etapach rozwoju – od pomysłu po ekspansję zagraniczną.

PFR Starter FIZ – organizuje finansowanie do 4 mln zł przeznaczane na rozpoczęcie działalności i inkubację przedsiębiorstwa. Środki alokowane przez ten fundusz popłynęły już do 10 start-upów, z którymi podpisano umowy.

PFR Biznest FIZ – angażuje w pomoc na wczesnym etapie rozwoju poza środkami w wysokości do 4 mln zł również kontakty i doświadczenie wspierających go Aniołów Biznesu. W efekcie polscy inwestorzy przeznaczyli już 3 mln zł na rozwój spółek z portfela Biznest FIZ.

PFR Otwarte Innowacje FIZ – wspiera projekty w fazie wzrostu od 5 do 60 mln zł. Największa z inwestycji w ramach programu zawiązana jest z Talent Alpha, które podpisało umowę z Aper Ventures na 18,5 mln zł.

PFR KOFFI FIZ - zapewnia dostęp do zagranicznych projektów, które będą rozwijać się w Polsce, przekazując zespołom innowatorów od 1 do 60 mln zł na etapie ekspansji projektu. W konsekwencji Cogito Capital Partners przy  rundzie B, wraz z innymi inwestorami, wsparło spółkę MarketInvoice ponad 130 mln zł.

PFR NCBR CVC – inwestuje środki połączone z kapitałem korporacji w wysokości do 15 mln zł aby wspierać spółki w fazie wzrostu. Uruchomiony z Tauronem fundusz EEC zainwestował już w rozwiązania, które spółka energetyczna wykorzysta do poprawy efektywności technicznej i ekonomicznej kluczowych jednostek wytwórczych.

Jeżeli poszukujesz wsparcia finansowego dla Twojego projektu, zapoznaj się z sylwetkami funduszy PFR Ventures i dowiedz się, który z nich najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Inne aktualności

Ruszyła trzecia edycja Szkoły Pionierów PFR

Ludzie przy pracy

Milionowe dotacje z PARP trafiły w ręce start-upów