Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Tarcza Finansowa PFR

Finansowanie dla mikrofirm i MŚP – ostatnia szansa na skorzystanie z Tarczy Finansowej PFR

Tarcza Finansowa PFR to w sumie 100 mld zł subwencji na finansowanie miejsc pracy i pokrycie strat powstałych wskutek pandemii koronawirusa dla mikro, małych i średnich firm. Już tylko do 31 lipca 2020 r. możesz zgłosić swój wniosek i otrzymać środki za pośrednictwem banków komercyjnych i spółdzielczych, które przystąpiły do programu.

31 lipca 2020 r. upływa termin przyjmowania wniosków o subwencje w ramach programu Tarcza Finansowa PFR dla MŚP. 

Jeśli zatrudniasz co najmniej 1 oraz nie więcej niż 9 pracowników na umowę o pracę, z wyłączeniem właściciela, oraz Twój roczny obrót lub suma bilansowa nie przekracza kwoty 2 mln EUR, możesz liczyć na subwencję w kwocie nawet 324 tys. zł w ramach Tarczy Finansowej PFR dla Mikroprzedsiębiorców. Natomiast jeśli zatrudniasz do 249 pracowników, z wyłączeniem właściciela, oraz Twój roczny obrót nie przekracza 50 mln EUR lub suma bilansowa nie przekracza 43 mln EU, możesz liczyć na wsparcie w wysokości nawet 3,5 mln zł (średnio 1,9 mln zł) na 3 lata w ramach TarczyFinansowa PFR dla małych lub średnich przedsiębiorców.

Wsparcie przeznaczone jest dla firm, które dotknął spadek przychodów o co najmniej 25% w dowolnym miesiącu po 1 lutego br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku w związku z COVID-19.

Wnioski można składać za pomocą bankowości elektronicznej w jednym z banków komercyjnych i banków spółdzielczych biorących udział w inicjatywie – lista dostępna tutaj.

Inne aktualności

Ludzie przy pracy

Milionowe dotacje z PARP trafiły w ręce start-upów

Aplikacje Jutra PFR

Znamy 12 finalistów konkursu Aplikacje Jutra PFR