Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Do 25 maja trwają zapisy na hackathon w ramach Smart City Innovation Ecosystems Festival!

Dawno nie przekazywaliśmy informacji o organizowanych w Polsce hackathonach, ale wreszcie jest ku temu okazja! Jeśli interesuje Was tematyka smart city, Internetu Rzeczy i sztucznej inteligencji, zgłoście i zrealizujcie swój pomysł w tym zakresie podczas Smart City Innovation Ecosystems Festival.

Hackathon odbędzie się w dniach 28 – 31 maja w ramach Smart City Innovation Ecosystems Festival. Jest to cykl wydarzeń, które zaplanowane są na maj i czerwiec 2021 r. i współfinansowane są z funduszy polityki spójności Unii Europejskiej. W programie festiwalu znajdują się, poza konkursem dla programistycznym m.in. warsztaty dla biznesu i uczniów oraz konferencje. 

W samym hackathonie wziąć udział mogą zespoły składające się z 3 do 5 osób. Wśród nich znaleźć mogą się przedstawiciele środowiska start-upowego, a także studenci i doktoranci/naukowcy. Co ważne, wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej - można wziąć w nim udział zarówno stacjonarnie, jak i online. Cześć stacjonarna będzie mieć miejsce w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej na ul. Poleczki 19 w Warszawie. Uczestnictwo zdalne będzie możliwe poprzez aplikację. Aby spróbować sił podczas hackathonu, zespół musi mieć gotowy własny pomysł na biznes lub aplikacje. Jest to warunek przystąpienia do rywalizacji, gdyż musi zostać on zgłoszony podczas rejestracji zespołu. Aplikacje do wydarzenia przyjmowane są do 25 maja! 

Pomysły w jakich kategoriach będą rozwijane podczas hackathonu? 

Dotyczące idei smart city, w tym: 

1. Inteligentnego i innowacyjnego środowiska pracy;  

2. Rozwiązania Living Lab, czyli stworzenia zrównoważonego środowiska i infrastruktury do testowania i wdrażania innowacyjnych produktów; 

3. Inteligentnego ekosystemu miejskiej (włączając mobilność, usługi miejskie, kwestie poszanowania zużycia energii, itp.). 

W zakresie technologii Cyfrowych, w tym: 

1. Internetu Rzeczy, 

2. Przemysłu 4.0, 

3. Sztucznej Inteligencji. 

W zakresie BioNanoTechnologii i ich zastosowaniu medycznemu. 

Współorganizatorem festiwalu jest m. st. Warszawa, a wypracowane podczas hackathonu rozwiązania mają przyczynić się do tworzenia inteligentnej i innowacyjnej infrastruktury miejskiej, aby uczynić miasto Warszawa bardziej przyjaznym dla jego mieszkańców zgodnie ze strategią Warszawa 2030 oraz Polityką Cyfrowej Transformacji Warszawy, w tym rozwojem metodyki Living Lab. 

Biorące udział w hackathonie zespoły otrzymają wsparcie mentorów, m.in. w zakresie stosowania metody Desing Thinking, Lean Canvas czy sztuki pitchowania. Wśród mentorów znajdują się przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, funduszy VC czy Fundacji MOST.  

Rejestracja na hackathon możliwa jest na stronie. Polski Fundusz Rozwoju jest partnerem merytorycznym tego wydarzenia. 

Inne aktualności

Być kobietą w świecie innowacji... - rozmowa z Mirellą Kłosińską (cykl artykułów)

Być kobietą w świecie innowacji... - rozmowa z Pamelą Krzypkowską (cykl artykułów)