Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Darmowe wsparcie prawne dla start-upów z PARP – zgłoszenia tylko do końca sierpnia!

Przygotowujesz umowę z inwestorem? Potrzebujesz pomocy w ocenie ryzyk prawnych swojego projektu? Potrzebujesz innego wsparcia prawnego? Zgłoś się do kolejnej edycji programu PARP. 

Od 12 lipca do 3 sierpnia można składać wnioski w kolejnej edycji programu „Wsparcie prawne dla startupów” PARP. Młode firmy mogą uzyskać do 22 tys. złotych na sfinansowanie kosztów doradztwa prawnego w zakresie współpracy z inwestorami oraz kontrahentami.  

Kto może aplikować do programu? Każda młoda firma, która prowadzi działalność gospodarczą przez mniej niż 5 lat, a nie dłużej niż przez 3 lata osiąga przychody, oraz posiada dokument potwierdzający zainteresowanie inwestora – czy inwestycją, czy kontynuacją wsparcia. Po zgłoszeniu się do programu i podpisaniu umowy start-up będzie mógł wybrać do współpracy jedną z wyselekcjonowanych przez PARP kancelarii prawnych.  

- Dobrze przygotowana współpraca z inwestorem stanowi często o sukcesie całego startupowego przedsięwzięcia. PARP, tym razem z pulą środków zwiększoną do 2 mln zł, po raz kolejny umożliwia startupom np. przeprowadzenie analizy legal due-diligence, czyli badania sytuacji prawnej i finansowej przedsiębiorstwa jeszcze przed rozpoczęciem rozmów z Aniołem Biznesu czy funduszem Venture Capital. Zakres pomocy obejmuje również ustalenie kluczowych ryzyk, określenie optymalnej sytuacji prawnej startupu, a w konsekwencji także wprowadzenie niezbędnych zmian. Takie profesjonalne doradztwo na wczesnym etapie procesu inwestorskiego istotnie zwiększa szanse startupu na korzystne warunki pozyskania kapitału - podkreśla Dariusz Budrowski, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Więcej informacji o programie znajdziesz tu

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak współpracować z inwestorem? Weź udział w naszym bezpłatnym kursie online. Wśród jego twórców znajdziesz także prawników z kancelarii LAWMORE. 

Inne aktualności

Raport o stanie świata startupów medycznych w Polsce

Jakich innowacji obronnych potrzebujemy w aktualnej sytuacji geopolitycznej? Rozmowa z Maciejem Kluczyńskim, prezesem Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego