Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

100 tys. złotych nagrody dla start-upów i studentów od ministerstwa – masz czas do końca sierpnia!

Tworzysz zielone lub społecznie użyteczne technologie? Masz rozwiązania wpływające na cyfryzację przedsiębiorstw? A może jesteś studentem który ma pomysł na zmieniające społeczeństwo rozwiązanie AI? Ministerstwo Rozwoju i Technologii czeka na Twoje rozwiązanie do końca sierpnia.

Tylko do końca sierpnia można zgłosić się do konkursu "Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości". Do wygrania w przeznaczonym dla zarówno MMŚP, jak i zespołów studenckich i organizacji społecznych konkursie jest szereg nagród wysokości 100 tys. i 50 tys. złotych. Wystarczy tylko przedstawić swoje rozwiązanie.

Dla start-upów, studentów i NGO

Ministerstwo poszukuje projektów w trzech kategoriach:

"Technologia jutra" - przeznaczonej dla start-upów i mikro- małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się czystymi technologiami (clean tech), technologiami wspierającymi cyfryzację i technologiami mającymi na celu poprawę zdrowia, komfortu i jakości życia ludzi.

"AI4US - Sztuczna inteligencja w służbie ludzi i planety" - dla zespołów studenckich (3-5 osób), które mają innowacyjne pomysły na biznes z zastosowaniem sztucznej inteligencji wpisujący się w cele zrównoważonego rozwoju ONZ.

„Lider inkluzyjnych innowacji” – dla organizacji społecznych i gospodarczych, które mają udokumentowane osiągnięcia o pozytywnym wpływie na docelową  społeczność na rzecz której działa dana organizacja, i mogą stanowić wzór do naśladowania dla innych organizacji w dziedzinie innowacji społecznych.

W konkursie oceniane będą m.in. znaczenie i innowacyjność rozwiązania, jego rynkowy potencjał i wpływ na użytkowników i społeczeństwo – w każdej z kategorii będą przyznane równorzędne nagrody wysokości 100 tys. złotych (50 tys. w kategorii AI4US).

Chętni do wzięcia udziału powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej – w tym celu należy założyć konto i zalogować się na stronie innowacyjnewyzwania.gov.pl. Budżet Programu to 6,3 mln zł.

Szczegółowe informacje o Programie i dokumentacja konkursowa dostępne tutaj:

https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/program-ministra-rozwoju-i-technologii-na-rzecz-rozwoju-i-promocji-innowacji

Inne aktualności

Miara pitch decka – jak dobrze przedstawić swój pomysł słuchaczom?

Akcelerator Green Deal – jak wzmacniamy potencjał komercjalizacji prac badawczych?