Zgłoś swój zespół do hackathonu Hack2React i uodpornij miasta na przyszłe kryzysy
Trwa nabór zespołów do hackathonu Hack2React w ramach projektu „Programuj Miasta” organizowanego przez Centrum GovTech oraz Polski Fundusz Rozwoju. Podczas maratonu programowania, który odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2023 r. w centrum Warszawy możesz pracować na realnych wyzwaniach zgłoszonych przez polskie miasta. Zapraszamy!
Wyzwania miejskie będą dotyczyć następujących kategorii:
- Dobrostan mieszkańców,
- Gospodarka przestrzenna,
- Zarządzanie kryzysowe,
- Zmiany klimatyczne.
Twoje umiejętności programistyczne, marketingowe czy UX mogą być kluczem do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które uczynią miasta bardziej elastycznymi i gotowymi na przyszłość.
Co można zyskać?
Najlepsze 4 zespoły otrzymają nagrody o łącznej wartości 140 tysięcy złotych i zostaną przetestowane w miastach. To doskonała okazja, aby wykazać się swoimi umiejętnościami i wyróżnić się w świecie technologii. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie Hack2React do 4 czerwca 2023 roku.
Maratony programowania stanowią ciekawe wyzwanie dla miast i programistów, ale przede wszystkim stanowią pole do efektywnego tworzenia skalowalnych rozwiązań dla miast.
Do tej pory w ramach programu PFR dla Miast przeprowadzone zostały dwa maratony programowania ukierunkowane na rozwiązanie realnych problemów zgłoszonych przez polskie samorządy. Podczas Hackathonu dla Miast zorganizowanego w listopadzie 2020 r. we współpracy z Centrum GovTech, zespoły programistów tworzyły aplikacje mające służyć samorządom przede wszystkim w walce ze skutkami pandemii. Zielona edycja wydarzenia, czyli Klimaton dla Miast, który odbył się w grudniu 2021, skupiła się na rozwiązaniu problemów klimatycznych i środowiskowych zgłaszanych przez samorządy.
W odpowiedzi na wyzwania z obszaru mobilności, transformacji energetycznej czy gospodarki komunalnej uczestnicy hackatonów do tej pory stworzyli i wdrożyli już 7 aplikacji. Przykładowo w Rzeszowie funkcjonuje platforma ConnectedCity, która w jednym miejscu agreguje pochodzące z wielu źródeł dane na temat m.in. stanu powietrza na terenie miasta czy poziomu wód. W Gnieźnie działa aplikacja Asenico pozwalająca na uproszczenie kontroli nad obiegiem nieczystości w płynnych. Ze szczegółowymi opisami wdrożeń zrealizowanych podczas Hackathonu dla Miast można zapoznać się tutaj. Rozwiązania wdrożone dzięki Klimatonowi dla Miast możesz poznać tutaj.
Jak widzisz - warto, zgłoś się już teraz!