Przejdź do treści
Aktualności Data publikacji: 20 maja 2022

Zaprezentuj swój start-up – zgłoś się na scenę Infoshare, do Oslo lub do… Instytutu Matki i Dziecka

Chcesz zaprezentować swój start-up na scenie największej polskiej konferencji technologicznej i mieć szansę na wygranie 20 tys. euro? Zgłoś się do start-upowego konkursu na Infoshare. Jeśli tworzysz z kolei medtechowy start-up, możesz wziąć udział w konkursie Instytutu Matki i Dziecka.

Do 30 czerwca można zgłaszać swoje start-upy do udziału w start-upowym konkursie organizowanym przez konferencję Infoshare. Najlepsi innowatorzy powalczą na scenie eventu o uwagę inwestorów i mediów oraz 30 tysięcy Euro w gotówce. Rejestracja trwa do 30 czerwca.

"Founderów przekonuje możliwość zaprezentowania swoich pomysłów międzynarodowym inwestorom i przedstawicielom największych korporacji. W 2021 r. gościliśmy m.in. First Check Ventures, White Star Capital, Change Ventures, DTCP czy Robert Bosch Venture Capital. Infoshare to dla młodych projektów także szansa na medialny rozgłos"

- mówi Grzegorz Borowski, CEO Infoshare.

Jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy. Główna nagroda to 20 tys. euro w gotówce. Drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 tys. i 3 tys. euro.

Tegoroczna edycja Infoshare odbędzie się w dniach 6-7 października 2022 r. Rejestracja dostępna jest na stronie.

Medtechy dla matek, dzieci i nie tylko

12 maja podczas konferencji ImpactCEE, dr Tomasz Maciejewski - dyrektor Instytutu Matki i Dziecka ogłosił projekt Mother and Child Startup Challenge – konkurs który ma dać możliwości współpracy publicznej służby zdrowia z medtechami.

"Konkurs Mother and Child Startup Challenge to przede wszystkim gotowość publicznych placówek na współpracę ze startupami. Jako szpital pediatryczno-położniczy dysponujemy bazą ekspertów, danymi oraz infrastrukturą niezbędną do zaistnienia konkursu, który jest innowacyjny w skali Polski oraz jeden z nielicznych w Europie. Chcemy tym samym wzmocnić potencjał technologii oraz wyrobów medycznych skierowanych na ochronę zdrowia i życia"

- mówił dr Tomasz Maciejewski.

Inicjatorem projektu jest Instytut Matki i Dziecka we współpracy z 4 szpitalami – Instytutem „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie, Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie oraz Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku.

Konkurs skierowany jest do start-upów z branży medtech posiadających już opracowaną technologię lub produkt gotowy do fazy testów i wdrożenia, a zajmujących się taką tematyką jak działalność kliniczna, profilaktyka, badania przesiewowe, edukacja oraz analiza danych i zarządzanie procesami czy dokumentacją.

Poza wsparciem finansowym i eksperckim organizatorzy, chcieliby podjąć współpracę z najlepszym startupem. 

"Zarówno Instytut Matki i Dziecka jak i inni Współorganizatorzy gotowi są na wdrożenie zwycięskiego rozwiązania i zapewnienie warunków do przebiegu tego procesu

–podkreśla dr Tomasz Maciejewski.

Szczegółowy plan, oferowane wsparcie oraz mentoring zależne będą od gotowości technologicznej produktu. W konkursie przewidziane są również nagrody dodatkowe.

Informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie wydarzenia.

Daj się poznać skandynawskim partnerom dzięki PAIH

Rozpoczął się także nabór polskich start-upów do udziału w Oslo InnovationWeek. To trzydniowe wydarzenie ważne dla całej Skandynawii odbędzie się między 26 a 29 września. Polska Agencja Inwestycji i Handlu w ramach Oslo InnovationWeek organizuje polsko-norweskie spotkanie kierowane do start-upów technologicznych.

Spotkanie MeetPolishinnovativecommunity: start-ups, scale-ups, accelerators and more poświęcone będzie innowacjom w sektorze IT, fintech, smart city, proptech oraz powiązanych obszarach. Wybrane polskie firmy będą miały okazję zaprezentować swoją ofertę podczas sesji pitchingowej. Spotkanie jest w szczególności kierowane do start-upów i scaleupów, których rozwiązania mogą przyczynić się do transformacji gospodarek w kierunku zeroemisyjności.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Koszty zakwaterowania i transportu leżą jednak w gestii przyjeżdżających. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz rekrutacyjny do 15 czerwca 2022 r.