Aktualności Data publikacji: 05 marca 2021

W przyszłym tygodniu spotkaj się z fińskimi firmami, porozmawiaj o kobietach w biznesie i posłuchaj o przyszłości pracy!

W przyszłym tygodniu na start-upowców czeka kilka ciekawych wydarzeń – w związku formułą online można będzie natychmiastowo przenieść się nawet do Finlandii! Zobacz nasz przegląd ciekawych wydarzeń. 

Choć pierwsze z nich “Tech Turku Week 2021” rozpoczyna się dziś, to jednak od dopiero poniedziałku ruszają robocze spotkania w ramach tej inicjatywy "”. To już 10. edycja fińskiej międzynarodowej konferencji skierowanej do sektorów cyberbezpieczeństwa, smart city, przemysłu 4.0 oraz gospodarki obiegu zamkniętego. Wydarzenie, współorganizowane przez sieć Enterprise Europe Network, jak również fińskie instytucje wsparcia przedsiębiorczości i nauki, potrwa przez cały tydzień, aż do 12 marca. 

Poza rozmowami i wystąpieniami na tematy związane z nowoczesnymi rozwiązaniami, „Tech Turku Week” pozwala na indywidualne spotkania z przedstawicielami firm, uniwersytetów i instytucji, głównie z Finlandii, krajów Bałtyckich i Europy Centralnej – na stronie wydarzenia znajdziesz na bieżąco aktualizowany katalog uczestników i dowiesz się jakiej pomocy oczekują lub mogą udzielić.  

Udział w całym przedsięwzięciu jest bezpłatny, lecz w przypadku większości bloków programu konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Im szybciej dokonasz rejestracji, tym większa liczba zagranicznych partnerów będzie mogła zapoznać się z Twoją ofertą! Więcej informacji na stronie wydarzenia

Czy praca zdalna z nami zostanie? 

Wszyscy chyba zgodzą się, że pandemia zmieniła sposób, w jaki pracujemy. Przed nią pracę zdalną traktowano raczej jako rodzaj benefitu czy ciekawostki, a w ciągu paru tygodni 2020 r. duża część społeczeństwa stanęła przed koniecznością pracy w taki sposób na co dzień. I nie zawsze była to prosta zmiana. Związek Pracodawców RP przygotował największe w naszym kraju badanie o pracy zdalnej podczas pandemii. W ramach badania stworzył także Księgę Rekomendacji, którą przedstawi w czasie poniedziałkowego webinarium. 

W czasie spotkania przekazane rekomendacje rozwiązań w takich obszarach jak BHP i aspekty prawne pracy zdalnej, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie pracownikami czy kompetencje IT. Na pewno będzie przydatne i inspirujące wydarzenie dla  dla start-upów zajmujących się HR, albo po prostu dla osób pracujących zdalnie! 

Webinarium będzie miało miejsce w poniedziałek 8 marca o godz. 12:00. Jest bezpłatne, ale udział w nim również wymaga rejestracji – pod tym linkiem. Wezmą w nim udział naprawdę ciekawi goście, w tym: Rafał Baniak - wiceprezydent Wykonawczy Pracodawców RP, prof. Jerzy Hausner - przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit oraz Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej i Katarzyna Siemienkiewicz - ekspert Pracodawców RP ds. prawa pracy. 

Masz innowacyjny, ale ryzykowny pomysł? Pozyskaj Europejskie wsparcie! 

We wtorek, 9 marca na bezpłatny webinar dotyczący programu Unii Europejskiej „Horyzont Europa” zaprasza kancelaria prawna SMM Legal, patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Unia chce wesprzeć rozwiązania i badania naukowe, które mogą okazać się przełomowe, ale są zbyt ryzykowne dla prywatnych inwestorów. 

"Ponad 70% z 12 miliardowego budżetu ma zostać przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, więc start-upy mają naprawdę realną szansę na dofinansowane"

– mówi Mateusz Stańczyk, Senior Associate w kancelarii prawnej SMM Legal oraz pomysłodawca wydarzenia.  

Webinarium rozpocznie się o godz. 10:00. Jest bezpłatne, ale tak jak w wypadku poprzednich wydarzeń, wymaga rejestracji – zgłosić się można pod tym adresem

Ekspertki opowiedzą o międzynarodowym rozwoju 

11 marca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na spotkanie online w ramach inicjatywy Connect & Scale Up PARP, tym razem w temacie Internacjonalizacji Przedsiębiorstw z perspektywy kobiet. 

Spotkanie online będzie miało charakter debaty i prelekcji eksperckich. W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet, bohaterkami wydarzenia będą kobiety (ekspertki!), które zawodowo związane są ze stymulowaniem i rozwijaniem innowacji na globalnym rynku. Punktem wyjścia do dyskusji, będzie dziewiąta edycja raportu Global Entrepreneurship Monitor.  

Autorzy ostatniej edycji raportu dotykają wielu ważnych aspektów, które pomagają lepiej zrozumieć szerokie uwarunkowania dla przedsiębiorczości, w tym: motywy zakładania działalności gospodarczej, internacjonalizację działalności, innowacyjność przedsiębiorstw, intraprzedsiębiorczość, ale również przyglądają się postawom przedsiębiorczym wśród kobiet i mężczyzn. 

Spotkanie odbędzie się 11 marca i trwać będzie od godz. 10 do 12:30. Oczywiście, wymagana jest rejestracja – pod poniższym linkiem. Rozmawiać będą m.in. Paulina Zadura, Dyrektor Departamentu Analiz i Strategii PARP, Monika Synoradzka, CEO Huge Thing i Managing Partner w SpeedUp Venture Capital Group, czy Justyna Janicka, Co-founder 1000 realities. 

Na wszystkie wydarzenia zapraszamy. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie!