Tworzysz projekt badawczo-rozwojowy? Weź udział w warsztatach online z PFR!
Już 130 firm wzięło udział w organizowanych przez PFR warsztatach, które mają na celu ułatwić pozyskanie środków na badania i rozwój z budżetu unijnego. Rusza kolejna tura – zarówno dla osób prowadzących projekty R&D, jak i tych, które odpowiedzialne są za pozyskiwanie finansowania dla badań.
Warsztaty stworzone przez PFR powstały w odpowiedzi na potrzeby innowacyjnych firm - Na początku 2023 r. zostały ogłoszone konkursy w ramach Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), które umożliwiają finansowanie działalności B+R. W związku z tym, że dostrzegliśmy potrzebę dostarczania wiedzy zarówno na etapie składania, jak i prowadzenia projektu dotacyjnego, postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym wymaganiom.
Bezpłatne kursy i komercyjne warsztaty
W zależności od poziomu znajomości tematu mamy dla Was trzy bezpłatne kursy dotyczące tematyki badań i rozwoju i ścieżki FENG.
- Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki - dowiesz się z niego jakie szanse oferuje program i jak przygotować swoją firmę na pozyskanie dotacji
- Planowanie Projektów B + R - ma na celu zapoznanie Cię z podstawami w planowaniu i wdrażaniu projektów B+R w Twojej firmie - od wyznaczenia celu, dobrania metodyki aż po produkcję seryjną.
- Współpraca w Projektach B + R – kurs wprowadzający w zagadnienia wspólnych badań przedsiębiorców z naukowcami, aby wspólnie prowadzone projekty mogły owocować świetnymi efektami.
Poza darmowymi kursami prowadzimy też komercyjne warsztaty – odbywające się w trybie online - „Architekt projektów B+R” oraz „Finansowanie projektów B+R”. Wzięło w nich udział już ponad 130 firm z różnych branż.
Nawiązując do potrzeb firm został przygotowany pakiet warsztatów, który pozwala skorzystać z dwóch szkoleń. Warto zaznaczyć, że obydwa szkolenia uzupełniają się kompleksowo.
Co nas jeszcze wyróżnia? Praca z praktykami i ekspertami ds. pozyskiwania dotacji i projektów B+R!
Wykładowcy - praktycy
Błażej Żyliński: Chief Technology Officer i kierownik projektów B+R, tworzy produkty od koncepcji po wdrożenie. Określa siebie najemnym innowatorem i seryjnym przedsiębiorcą. Jest twórcą takich start-upów jak mTap Smart City i TechOcean.
Michał Skwierczyński: Prawnik, który nie boi się liczb. Ekspert w zakresie pomocy publicznej, w szczególności pozyskiwania dotacji i ulg podatkowych na inwestycje oraz prace badawczo-rozwojowe realizowane przez małe, średnie i duże firmy
Czym się kierować przy wyborze warsztatów?
Organizacja ma pełną dowolność przy wyborze warsztatów. Jeżeli w firmie jest potrzeba wzmocnienia kompetencji w planowaniu projektów, rekomendujemy warsztaty ,,Architekt projektów B+R”. Z kolei „Finansowanie projektów B+R” to warsztaty, w których uczestnicy poznają szczegóły związane z pozyskaniem dotacji, w ramach ścieżki SMART FENG.
Masz pytania? Napisz do: [email protected], postaramy się dobrać szkolenia do Twoich potrzeb!