Przejdź do treści
Aktualności Data publikacji: 16 grudnia 2022

Szukasz programów dla siebie? Zobacz trwające w grudniu nabory i rekrutacje!

Mimo że rok powoli się kończy i wiele osób myśli przede wszystkim o świętach i Sylwestrze, to jednak start-upowy ekosystem nie zatrzymuje się. Rozpoczęły się nabory do szeregu projektów, programów i nominacji do nagród. Zobaczcie, na jakie wydarzenia trwa nabór!

Huawei Startup Challenge – do 31 grudnia

Trzecia edycja konkursu dla start-upów organizowanego przez Huawei skierowana jest tym razem do medtechowych firm – zarówno tych, które zajmują się leczeniem, jak i profilaktyką czy kontrolę zdrowia – w tym także psychicznego. Konkurs przeznaczony jest dla firm na każdym etapie rozwoju – a na zwycięzcę czeka 100 tys. złotych. Jedyne co niezbędne jest do zgłoszenia to nagranie minutowego pitcha video pokazującego działanie rozwiązania i nadesłanie go na stronie organizatora.

Dwa działania Orlenu – akcelerator i Akademia Wodorowa

Start-upy zajmujące się szeroko pojętym Przemysłem 4.0 mogą zgłosić się jeszcze przez kilka dni – do 21 grudnia, do szóstej edycji akceleratora Orlen Skylight. Poza stricte przemysłowymi rozwiązaniami akcelerator poszukuje rozwiązań skupiających się nad cyfrową organizacją, wodą w przemyśle, wsparciu stacji i niskoemisyjnej energii.

Jakie są zalety uczestnictwa w programie? Zakwalifikowane startupy uzyskają dostęp do infrastruktury operacyjnej koncernu, a także wsparcie doświadczonych mentorów i ekspertów, którzy pokierują ich w kolejnych przedsiębiorczych krokach. Poza tym możliwa jest współpraca komercyjna po zakończeniu akceleracji, a także sfinansowanie pilotażu. Więcej wiadomości znaleźć można na stronie koncernu.

Kurs skierowany jest do osób na każdym etapie rozwoju zawodowego. Osoby rozpoczynające pracę przy projektach badawczo-rozwojowych otrzymają solidne podstawy do dalszego rozwoju swoich kompetencji, natomiast doświadczeni menedżerowie mają możliwość uporządkowania posiadanej wiedzy i zainspirowania się działaniami innych firm. Każdy uczestnik, który poprawnie rozwiąże test końcowy, otrzyma certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.

Do współtworzenia kursu zaprosiliśmy ekspertów z firm TechOcean, Grupa Maspex i Selena, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z zakresu realizacji projektów B+R. Kurs dostępny jest po rejestracji na platformie kursy.pfr.pl.

Swoje głosy na każdą z kategorii można zgłaszać na stronie Cobin Angels – po czym kapituła konkursu wybierze spośród nich finalistów – 7 marca zostaną wręczone nagrody.

Interesują Cię badania i rozwój? Weź udział w naszym darmowym kursie

W ramach Sieci Firm Przyszłości PFR przygotowaliśmy bezpłatny kurs online „Planowanie projektów B+R”. To kurs dla każdego, kto potrzebuje wiedzy i inspiracji do wdrożenia nowych rozwiązań w zakresie realizacji projektów B+R. Jak nauka może skutecznie nawiązywać współpracę z biznesem? Jak planować prace badawcze, pozyskiwać finansowanie i zarządzać projektem? Jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi na te pytania, weź w nim udział!

Na uczestników kursu czekają praktyczne informacje i przykłady m.in:

  • jak stworzyć koncepcję rozwoju nowego produktu do wdrożenia?
  • jak zdefiniować kamienie milowe, przedstawić poszczególne etapy i zarządzać takim projektem?
  • jak przygotować się do aplikowania o środki z funduszy europejskich na rozwój?

Drugim projektem naftowego giganta jest Akademia Wodorowa, która ruszy w marcu 2023 roku. To program edukacyjny skierowany dla studentów 3, 4 i 5 roku oraz absolwentów, którzy już ukończyli studia i mają mniej niż 27 lat.. Głównym celem Akademii jest szkolenie i rozwój kadr wyspecjalizowanych w innowacyjnych technologiach wodorowych oraz ich praktycznym wykorzystaniu w aplikacjach biznesowych. Wśród partnerów są firmy samochodowe i transportowe, takie jak Toyota czy  PESA Bydgoszcz oraz uczelnie wyższe: Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska i Centrum Badawcze PAN – KEZO.

Akademia ma przyjąć 30 uczestników – a na najlepszych czeka pół roku nauki i płatne staże. Do programu można aplikować do końca grudnia, a więcej informacji znajduje się na stronie programu.

Cobin Angels szukają anioła roku

Do 4 stycznia można nominować swoich kandydatów w organizowanym przez Cobin Angels, organizację zrzeszającą aniołów biznesu, konkursie Business Angel of the Year. To już piąta edycja nagrody – a zgłaszać wyróżniających się inwestorów indywidualnych można w sześciu kategoriach:

  • Anioł Biznesu Roku - dla najwybitniejszego inwestora anielskiego w 2022 r.
  • Debiutant Roku - dla najlepszego pierwszego inwestora
  • Ecosystem Award - przyznawana przez społeczność start-upową dla najbardziej wspierających aniołów biznesu
  • Venture Award by VCLeaders – nagroda dla funduszu VC

Oraz dwóch nowych kategoriach:

  • Zagraniczny inwestor roku i
  • Impactowy inwestor roku – dla aniołów, którzy szczególnie wyróżnili się w obszarze wpływania na zmiany środowiskowe i prowadzenia działań prospołecznych.