Szukasz praktycznej startupowej wiedzy? Wskakuj do windy! ▶
Nowy rok zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim na horyzoncie kolejne wyzwania i plany. W realizacji tych szczególnie ambitnych warto korzystać ze wsparcia ekspertów, którzy z słuchaczami „Następnego piętra” po raz kolejny dzielą się cennymi biznesowymi oraz życiowymi lekcjami.
Odcinki nowego podcastu PFR to cykliczna dawka inspiracji dla entuzjastów ekosystemu startupów i innowacji. Tym razem przynoszą dynamiczne rozmowy z przedstawicielami środowiska inwestycyjnego oraz czołowymi założycielami w branży marketingowej i HR. Nie brakuje także perspektywy osób zarządzających prężnie działającym ośrodkiem wsparcia przedsiębiorczości i inwestycji z misją komercjalizacji badań naukowych.
Droga założyciela
Historie założycieli startupów, którzy z sukcesami zaznaczają swoją obecność w branży budzą duże zainteresowanie i podziw, ale proces dojścia do tego etapu to zwykle długa, pełna trudności droga. Dla wszystkich początkujących na wagę złota są więc wskazówki doświadczonych poprzedników. W kolejnej odsłonie „Następnego piętra”:
Wiktoria Wójcik – founderka i CEO inStreamly wraca pamięcią do swoich startupowych początków, opowiada o przedsiębiorczych umiejętnościach zaczerpniętych z gier i możliwościach współpracy firm z branżą gamedev.
Filip Sobel – founder i CEO Staffly zdradza tajniki udanych rekrutacji ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb zespołów startupowych. Pochyla się też nad prognozowanymi trendami w rekrutacji w roku 2025 i zestawem kompetencji founderów niezbędnych na start.
Łączenie kropek
Niezrozumienie wzajemnych interesów i perspektyw to częsty powód niepowodzeń startupowców w próbach pozyskiwania finansowania i innych metod wsparcia w rozwoju. Warto więc uniknąć typowych błędów przysłuchując się rozmowom, w których:
Przemek Jurgiel-Żyła – członek zarządu Movens VC z doświadczeniem founderskim opowiada o swoim podejściu do ryzyka, dobrych praktykach współpracy na linii inwestor-founder, czy sztuce mówienia prosto o rzeczach złożonych.
Dominik Krawczyk – dyrektor zarządzający Cobin Angles dzieli się radami pomocnymi w przygotowywaniu dobrych prezentacji inwestorskich, odsłania kulisy współpracy startupwców z aniołami biznesu, a także wyjaśnia, co można zyskać przekonując do swojego projektu inwestorów indywidualnych.
Radosław Wika – dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego podsumowuje paletę możliwości oferowanych lokalnym innowatorom i zastanawia się, dlaczego naukowcom i biznesmenom tak trudno znaleźć wspólny język. Dzieli się też startupowymi pomysłami na nadchodzący rok.
Gotowi wykonać kolejny krok na ścieżce innowatora? Nie przegapcie okazji, by dowiedzieć się więcej o tym, jak odnieść sukces w świecie startupów. Słuchajcie najnowszych odcinków „Następnego piętra” i przygotujcie się na swoją szansę.