Pionierzy w Paryżu! Jak dostać się na kolejną Misję Międzynarodową?
Przed nami ostatnie dni naboru do 5. edycji Szkoły Pionierów PFR. Niedawno zaś zakończył się ostatni etap poprzedniej odsłony programu – Pionierzy z 4. edycji w dniach 14-19 czerwca udali się do Paryża, aby wziąć udział w trzech ważnych wydarzeniach dla innowatorów: Polish Tech Night w ambasadzie RP, konferencji Viva Technology oraz warsztatów w inkubatorze Station F. Na czym polega Misja Międzynarodowa i jak będzie wyglądać w rozpoczynającej się we wrześniu odsłonie programu?
Jednym ze stałych elementów Szkoły Pionierów PFR jest Misja Międzynarodowa, czyli zagraniczny wyjazd biznesowy, w którym udział biorą najlepsze zespoły stworzone podczas programu. Do tej pory Pionierzy mieli szansę zwiedzać, ale przede wszystkim zdobywać wiedzę biznesową w Oksfordzie, Berlinie, a ostatnio także w Paryżu. Smutnym odstępstwem od reguł programu – z uwagi na ograniczenia pandemiczne - była 3. edycja.
W czerwcowym wyjeździe do Paryża uczestniczyło 7 zespołów które brały udział w grudniowej Gali Finałowej:
- Znika
- Lume Label
- Dżo
- MomKey
- RibesTechnologies
- FarmStarter
- Gentive
Tegoroczna Misja Międzynarodowa składała się z trzech głównych punktów:
- Polish Tech Night – będące częścią konferencji Polish Tech Day 2022 spotkanie w siedzibie ambasady RP w Paryżu, podczas którego 7 zespołów wywodzących się ze Szkoły Pionierów PFR pitchowało swoje projekty przez polskimi i francuskimi inwestorami, aniołami biznesu oraz ekspertami.
Wydarzenie otworzyło wystąpienie Ambasadora Polski we Francji, Jana Emeryka Rościszewskiego. Po nim odbył się godzinny panel dyskusyjny „Tech for change: building smarter and greener economy thanks to Polish-French cooperation”, w którym wzięli udział:
- Bruno Leroux - BNP Paribas,
- Michał Kamiński – Impact
- Aymeric Penven – szkoła biznesowa HEC Paris,
- Łukasz Grabowski – Polska Agencja Inwestycji i Handlu,
- Katarzyna Moritz – PlugIN Foundation,
- Romain Rebour – French Tech,
- Alexandre Grux – Hyperlex
- Tomasz Woźniak - Future mind
Po sesji pitchingowej odbyła się część networkingowa.
- Konferencja Viva Technology – to jedna z największych konferencji technologicznych i start-upowych w Europie, podczas której nie zabrakło dyskusji panelowych, warsztatów i rozmów networkingowych przy standach poszczególnych firm i organizacji. Celem udziału Pionierów w wydarzeniu było poznanie francuskiego ekosystemu, w tym szczególnie nawiązywanie kontaktów z akceleratorami i inwestorami. Przykładem takiego networkingu było spotkanie z Zuzą Kosowską – Stamirowską, CEO polsko-francuskiego start-upu Pathway (kiedyś NavAlgo).
- Dzień intensywnych warsztatów w przestrzeni inkubatora Station F – wydarzenie zorganizowane przez Incubateur HEC Paris. HEC Paris to najlepsza uczelnia biznesowa w Europie. Warsztaty z obszaru strategii wejścia na rynek, dopasowania produktów do rynku, sprzedaży i pitchingu stały na wysokim poziomie i poszerzyły wiedzę Pionierów wyniesioną z programu.
Misja Międzynarodowa w 5. edycji programu
Zagraniczny wyjazd biznesowy do jednej z europejskich stolic będzie również elementem kolejnej odsłony programu. Planowany jest on na drugą połowę listopada tego roku, a jego celem tradycyjnie będzie walidacja projektu wypracowanego podczas Szkoły Pionierów PFR na zagranicznym rynku oraz budowanie sieci kontaktów.
Do kolejnej Misji Międzynarodowej zakwalifikują się najlepsze zespoły 5. edycji programu. O tym, kto będzie uczestnikiem tej biznesowej podróży zadecydują więc jurorzy podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 4 listopada!
Z pewnością pierwszym warunkiem udziału w wyjeździe jest zgłoszenie się do Szkoły Pionierów PFR, a na to pozostało już niewiele czasu! Aplikacje można składać do 30 czerwca do północy. Nie warto jednak czekać z tym do ostatniej chwili – rekrutacja wymaga przygotowania zarówno CV, jak i personalnego planu rozwoju. Szczegóły znajdziesz na stronie programu.