Przejdź do treści
Aktualności Data publikacji: 21 lipca 2022

Nie przegap! Ostatnie tygodnie naboru do Falling Walls i Carpathian Startup Fest 2022

Choć trwający właśnie czas wakacji to okres ze zdecydowanie mniejszą liczbą wydarzeń dla start-upów, trwają nabory do programów rozwojowych dla innowatorów. Jeszcze do połowy sierpnia możesz zgłosić się do udziału w Falling Walls i Carpathian Startups. Na czym polegają te inicjatywy? Co dzięki nim możesz zyskać? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule!

Falling Walls

Jeśli działasz w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji lub w biznesie, jeszcze niecały miesiąc – do 15 sierpnia - możesz wciąż udział w naborze do programu Falling Walls. Głównym celem tej inicjatywy jest pokonywanie istniejących ograniczeń – w nauce, społeczeństwie, gospodarce czy branży technologicznej. Wygranych czeka m.in. podróż do Berlina i udział w kilkudniowej międzynarodowej konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), która jest organizowana już po raz czternasty. Zobacz wideo z zeszłorocznego finału w Berlinie.

Pomysł, który przełamuje ograniczenia

W konkursie liczy się pomysł na zburzenie istniejącego muru i umiejętność przedstawienia swojej koncepcji w trzy minuty – przed międzynarodowym jury w języku angielskim. Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych, jak i z obszaru art and science. Udział w konkursie mogą wziąć studenci programów licencjackich i magisterskich, doktoranci, doktorzy, osoby rozpoczynające karierę zawodową, przedsiębiorcy, osoby, które zajmują się edukacją, zarządzają nauką i innowacjami. Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych:

  • doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 01.01.2017 r.),
  • mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 01.01.2015 r.),
  • mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 01.01.2012 r.),
  • mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim.

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego zajmuje 10 minut. Wystarczy kliknąć tu: Falling Walls.
Do warszawskiego finału konkursu Falling Walls Lab zakwalifikuje się maksymalnie 20 pomysłodawców, którzy 15 września 2022 r. zaprezentują swoje pomysły w formie trzyminutowych wystąpień w języku angielskim przed międzynarodowym jury. Falling Walls Lab Warsaw odbędzie się w gmachu Politechniki Warszawskiej.

Szansa na przedstawienie projektu w Berlinie

Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”, udział w konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), jak i w warsztatach oraz spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów. Wystąpienie podczas berlińskiego finału zostanie nagrane i uwiecznione w formie prezentacji wideo w internetowej bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku. Udział w finale w stolicy Niemiec oznacza także dołączenie do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata.

Carpathian Startup Fest 2022

Również niecały miesiąc pozostał na zgłoszenie się do festiwalu start-upów - Carpathian Startup Fest 2022. To szansa dla osób na rozwinięcie ciekawego pomysłu na produkt czy usługę, a także dla start-upów na zdobycie finansowania na rozwój biznesu. Druga edycja #CSF22 odbędzie się w dniach 13-14 października 2022 r. Najlepsi będą mieć okazję do zaprezentowania swojego pomysłu biznesowego na scenie.

Pomysły, początkujące start-upy i rosnące scale-upy

Organizatorzy poszukują projektów w fazie pomysłu, start-upów krótko funkcjonujących na rynku, a także dążących do wzrostu scale-upów. Rekrutacja do programu potrwa do 12 sierpnia i polega na wypełnieniu prostego formularza aplikacyjnego, który w dalszym etapie zostanie pogłębiony, a następnie w formie zbiorczego raportu zostanie dostarczony do współpracujących z Carpathian Startups funduszów inwestycyjnych oraz inwestorów.

Wyłonieni półfinaliści, w formule Demo Day publicznie zaprezentują swoje projekty, co umożliwi im nawiązanie współpracy z inwestorami w formie doradztwa, mentoringu oraz inwestycji. Najlepsi zawalczą o nagrody pieniężne, których łączna pula w tym roku wyniesie 100 000 zł.

CSF22 to także okazja do wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących jak:

  • Konferencja DeepTech - podczas której poruszone zostaną tematy związane z związane zastosowaniem sztucznej inteligencji
  • Scena Inspire - na której wystąpią czołowe postaci polskiego środowiska startupowego
  • Strefa Matchmaking - w której spotkasz inwestorów, potencjalnych partnerów, a nawet klientów
  • Targi HR/IT – targi pracy branży technologicznej
  • StartupExpo - strefa wystawiennicza dla startupów

Podczas wydarzenia wystąpią prelegenci m.in.: Stefan Batory, współzałożyciel i prezes Booksy oraz Michał Sadowski, założyciel i prezes zarządu Brand24. Startupy do przedstawienia pomysłów na scenie podczas #CSF22 przygotuje Piotr Bucki, ekspert z zakresu przygotowywania do prezentacji inwestorskich. CAMP w Inkubatorze Aeropolis odbędzie się 24-25 września. Zaproszone zostaną na niego start-upy wybrane spośród zgłoszeń nadesłanych do 12 sierpnia.

Do udziału w #CSF22mogą się zgłaszać pomysłodawcy w trzech kategoriach:

  • Kategoria I – Najlepszy pomysł biznesowy – projekty osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej w przedmiocie zgłoszenia – Idea Challange;
  • Kategoria II – Najlepszy Startup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa, będące w fazie inkubacji, tworzenia minimalnej wersji produktu (MVP) lub pierwszej sprzedaży produktu czy usługi, których przychody w ostatnim roku obrotowym nie przekroczyły kwoty 200tys. zł;
  • Kategoria III – Najlepszy Scaleup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż produktów i usług, których przychody w ostatnim roku obrotowym przekroczyły kwotę 200 tys. zł.

Nagrody zostaną przyznane w tych trzech kategoriach, a także w czwartej – Inteligentne specjalizacje, w której wybrany zostanie najlepszy projekt w ramach każdej z czterech inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego: lotnictwa i kosmonautyki, jakości życia, motoryzacji oraz informacji i telekomunikacji.

W tym roku swój udział w Carpathian Startup Fest ma również Sebastian Kulczyk, inicjator projektu InCredibles – wszechstronnego programu akceleracyjno-mentoringowego, wspierającego młode polskie firmy z obszaru nowych technologii. Do tego właśnie programu zostanie zaproszony jeden z finalistów festiwalu #CSF22.

Rejestracja potrwa do 12 sierpnia poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie. Więcej informacji o wydarzeniu: https://carpathianfest.pl